Co najmniej siedem osób zostało poszkodowanych po tym gdy kierowca samochodu wjechał w tłum w południowo-zachodnim Londynie.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz 23.15, na ulicy Lombard Road, w ekskluzywnej dzielnicy Battersea. Brytyjski tabloid „Daily Star Sunday” opisuje, że samochód wjechał tam w tłum ludzi. Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze policji w dużej liczbie, którzy zawiadomili o 7 osobach poszkodowanych na skutek działania kierowcy. Jedna osoba ma złamaną nogę, resztą lżejsze obrażenia.

Policja oceniła, że kierowca celowo wjechał w tłum. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali jego i jeszcze dwie osoby jako podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Mimo, że zdarzenie było prawdopodobnie atakiem, wśród elektronicznych mediów pisze o nim tylko portal wspomnianej tabloidu. Jednak także w jego artykule brak informacji na temat tego, czy atak miał podłoże ideologiczne, czy był to atak terrorystyczny.

W przeszłości islamistyczni terroryści posługiwali się już samochodami jako narzędziami ataku terrorystycznego. Tak było w marcu 2017 r. gdy Khalid Masood potrącił kilkanaście osób na Moście Westminsterskim a następnie próbował przedostać się na teren brytyjskiego parlamentu.

 

dailystar.co.uk/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz