Co najmniej siedem osób zostało poszkodowanych po tym gdy kierowca samochodu wjechał w tłum w południowo-zachodnim Londynie.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz 23.15, na ulicy Lombard Road, w ekskluzywnej dzielnicy Battersea. Brytyjski tabloid „Daily Star Sunday” opisuje, że samochód wjechał tam w tłum ludzi. Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze policji w dużej liczbie, którzy zawiadomili o 7 osobach poszkodowanych na skutek działania kierowcy. Jedna osoba ma złamaną nogę, resztą lżejsze obrażenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja oceniła, że kierowca celowo wjechał w tłum. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali jego i jeszcze dwie osoby jako podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Mimo, że zdarzenie było prawdopodobnie atakiem, wśród elektronicznych mediów pisze o nim tylko portal wspomnianej tabloidu. Jednak także w jego artykule brak informacji na temat tego, czy atak miał podłoże ideologiczne, czy był to atak terrorystyczny.

W przeszłości islamistyczni terroryści posługiwali się już samochodami jako narzędziami ataku terrorystycznego. Tak było w marcu 2017 r. gdy Khalid Masood potrącił kilkanaście osób na Moście Westminsterskim a następnie próbował przedostać się na teren brytyjskiego parlamentu.

 

dailystar.co.uk/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz