Bloomberg: 8 września Erdogan spotka się z Putinem

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan może 8 września złożyć wizytę w Rosji. Poinformowała o tym agencja prasowa Bloomberg, powołując się na tureckie władze.

Jak poinformowała agencja prasowa Bloomberg powołując się na źródła w tureckim rządzie, Recep Tayyip Erdogan może 8 września złożyć wizytę w Rosji.

Erdogan planuje spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i omówić z nim umowę zbożową. Według agencji Erdogan po wizycie w Rosji uda się na szczyt Grupy Dwudziestu (G20) w Nowym Delhi.

Bloomberg podaje, że biuro prezydenta Turcji nie skomentowało tej informacji.

Tureckie media zauważyły, że Erdogan zamierza podnieść kwestię wznowienia umowy zbożowej podczas negocjacji ze swoim rosyjskim odpowiednikiem. Sekretarz prasowy Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow powiedział wcześniej, że spotkanie obu przywódców nastąpi wkrótce, ale nie podał konkretnych dat.

Już wcześniej Erdogan powiedział, że nie może się doczekać spotkania z Putinem we wrześniu i rozmowy między innymi o przyszłości inicjatywy zbożowej Morza Czarnego.

„We wrześniu odbędzie się spotkanie grupy G20 w Indiach i spotkanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Stanach Zjednoczonych. Jeśli uda nam się znaleźć taką możliwość przy tak napiętym harmonogramie, spotkamy się osobiście z Putinem” – powiedział Erdogan.

Nie określił wtedy potencjalnego miejsca spotkania.

Przypomnijmy, portal Politico informował, że prezydent Rosji Władimir Putin może odwiedzić swojego tureckiego odpowiednika Recepa Tayyipa Erdoğana pod koniec tego miesiąca, Ankara stara się ożywić czarnomorską umowę zbożową.

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Stambule w zeszłym miesiącu, prezydent Turcji zapowiedział, że Putin uda się w sierpniu do Turcji, aby omówić przedłużenie umowy, która pozwoliła Ukrainie kontynuować eksport towarów rolnych przez Morze Czarne po pełnej inwazji rosyjskiej.

Kresy.pl/Bloomberg

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply