Belgijska policja zajmie się naklejkami anty-LGBT, które pojawiły się w Antwerpii. Na naklejkach przedstawiono przekreśloną tęczę i napisano „Po prostu normalny”.

Naklejka miała w ostatnim czasie pojawić się w wielu miejscach w Antwerpii. „Wiele osób przysłało mi zdjęcia” – napisała na Instagramie aktywistka Fleur Pierets cytowana przez Brussels Times w poniedziałek. Zdaniem belgijskiej telewizji naklejka „jest skierowana do dużej społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interseksualnych w Antwerpii”.

Śledztwem w sprawie naklejek zajmuje się policyjna jednostka ds. różnorodności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Fleur Pierets poprosiła by każdy, kto zobaczy naklejkę, zgłosił to na policję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fleur Pierets (@fleurpierets)

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podejmujemy działania w tej sprawie – zadeklarował Willem Magom z antwerpskiej policji. „Otrzymaliśmy kilka skarg. Zbiera je nasza jednostka ds. różnorodności” – powiedział.

„Zostanie też sporządzony oficjalny raport, nie tylko za przestępstwa z nienawiści, ale także za akty wandalizmu, bo naklejki znajdują się również na witrynach sklepowych i innych budynkach” – dodał.

Brussels Times podaje, że naklejki miały pojawić się także w innych miastach Belgii. Zdaniem medium naklejki nawiązują do „stref wolnych od LGBTQ w Polsce”.

Zobacz także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że kwestie postulatów środowisk LGBT, są jedną z osi sporu na linii Polska – KE. Na początku września br. Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Zobacz także: Małopolska nie zamierza ustąpić Brukseli w kwestii uchwał ws. ideologii LGBT, wysłano odpowiedź do KE

brusselstimes.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz