Belgijska policja zajmie się naklejkami anty-LGBT, które pojawiły się w Antwerpii. Na naklejkach przedstawiono przekreśloną tęczę i napisano „Po prostu normalny”.

Naklejka miała w ostatnim czasie pojawić się w wielu miejscach w Antwerpii. „Wiele osób przysłało mi zdjęcia” – napisała na Instagramie aktywistka Fleur Pierets cytowana przez Brussels Times w poniedziałek. Zdaniem belgijskiej telewizji naklejka „jest skierowana do dużej społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interseksualnych w Antwerpii”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Śledztwem w sprawie naklejek zajmuje się policyjna jednostka ds. różnorodności.

Fleur Pierets poprosiła by każdy, kto zobaczy naklejkę, zgłosił to na policję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fleur Pierets (@fleurpierets)

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podejmujemy działania w tej sprawie – zadeklarował Willem Magom z antwerpskiej policji. „Otrzymaliśmy kilka skarg. Zbiera je nasza jednostka ds. różnorodności” – powiedział.

„Zostanie też sporządzony oficjalny raport, nie tylko za przestępstwa z nienawiści, ale także za akty wandalizmu, bo naklejki znajdują się również na witrynach sklepowych i innych budynkach” – dodał.

Brussels Times podaje, że naklejki miały pojawić się także w innych miastach Belgii. Zdaniem medium naklejki nawiązują do „stref wolnych od LGBTQ w Polsce”.

Zobacz także: PE przyjął rezolucję poparcia dla postulatów ruchu LGBT. Wezwał do podjęcia działań przeciw Polsce, Węgrom i Rumunii

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że kwestie postulatów środowisk LGBT, są jedną z osi sporu na linii Polska – KE. Na początku września br. Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie funduszy dla polskich województw, których władze przyjęły uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Wcześniej zapowiadała to wiceszefowa KE Vera Jourova.

Zobacz także: Małopolska nie zamierza ustąpić Brukseli w kwestii uchwał ws. ideologii LGBT, wysłano odpowiedź do KE

brusselstimes.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz