Prezes Reduty Dobrego Imienia zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury i wysłanie petycji do Amazona ws. wycieraczek do butów w polskich barwach narodowych, które można było kupić w tym wielkim sklepie internetowym.

Jak informowaliśmy, w największym sklepie internetowym świata można było kupić wycieraczki do butów z polską flagą. Koszt to 25 dolarów (przecenione z 35 dol.) plus 3 dolary za wysyłkę. Według analogicznej oferty, niecałe 55 dol. kanadyjskich z darmową dostawą. Wycieraczkę promowano jako „świetny pomysł na prezent”. Sprzedający najwidoczniej wycofał je jednak, przynajmniej częściowo, ze sprzedaży. W piątek rano dostępne były już tylko w kanadyjskiej części serwisu. Sprawa oburzyła wielu internautów.

Po doniesieniach korespondenta RMF FM Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że sprzedawcą wycieraczek jest pewna niemiecka firma, specjalizująca się w sprzedaży plakatów. Co ciekawe, na jej niemieckich stronach produkt ten jest niedostępny. Zdaniem RDI, „wskazuje to na działanie z premedytacją”. Fundacja podała dane firmy polskiemu MSZ i organizuje akcję prawną i społeczną. Wcześniej stacja RMF FM poinformowała o sprawie szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, który nie chciał jednak się nią zająć, tłumacząc, że nie leży to w jego kompetencjach.

Znieważanie polskich symboli narodowych jest przestępstwem. Według Artykuł 137 Kodeksu karnego, „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

ZOBACZ: Polskie godło jako wycieraczka [+FOTO]

Rmf24.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop
  mop :

  Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananowę, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci… a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej.
  Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, ktorzy nie potrafią odroznić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.

 2. malkontent
  malkontent :

  Reduta Dobrego Imienia , następny twór zidiociałych kretynów , czy wszystko tym idiotom musi się zawsze z czymś „anty ” kojarzyć ??? to tylko kolory , kodeks karny mówi o fladze, banderze, sztandarze, fladze a to jest wycieraczka !!!! WYCIERACZKA , jak ktoś obsra swoje biało czerwone gacie to też pójdzie siedzieć na rok ??? Jest wiele krajów w których wiele części garderoby robione jest w elementy flagi państwowej np: w Norwegii : czapki, kurtki, spodnie i gacie też i nie słyszałem by jakiś Norweg miał z problem z obsranymi gaciami w barwy narodowe heheheh :-)))) Nowy podział głupoty : głupi, głupszy i pisgłupek :-((((