We wtorek 27 listopada 2018 roku Rada Miejska Kropywnyckiego (dawny Kirowograd) przyjęła uchwałę na mocy której banderowska czerwono-czarna flaga będzie stale wywieszona przed budynkami urzędu miasta oraz obwodu.

Projekt uchwały zgłosili reprezentanci nacjonalistycznej partii „Swoboda”, poparło go w głosowaniu 22 deputowanych.

Dodatkowo, uchwała zakłada rozesłanie zaleceń do szefów przedsiębiorstw, instytucji i organizacji, niezależnie od ich formy własności, a także do szkół i organizacji pozarządowych, aby w święta państwowe i inne określone dni wywieszano tam banderowską czerwono-czarną flagę. Wśród rekomendowanych dni wymienia się m.in. datę urodzin Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i Jewhena Konowalca, a także datę powstania OUN i UPA, Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych, Święto Bohaterów.

Idea nacjonalizmu szerzy się po Ukrainie. (…) To już 216 rada miejska, która uchwaliła podobne stanowisko” – napisał w komentarzu na portalu społecznościowym Ołeh Tiahnybok, lider neobanderowskiej partii „Swoboda”.

Ідеї націоналізму ширяться Україною. Щойно, за поданням свободівців (голова фракції – Сергій Капітонов), Кропивницька…

Publiée par Олег Тягнибок sur Mardi 27 novembre 2018

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kropywnycki (do 2016 roku Kirowograd) to miasto w centralnej części Ukrainy, położone na obszarze historycznego Zaporoża. Ma 239 tys. mieszkańców, jest stolicą obwodu kirowogradzkiego.

Zobacz także: W Sumach na Ukrainie będą wywieszać banderowską flagę na równi z państwową

Svoboda.org.ua/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jwu :

    A ch.j mnie obchodzi co wisi w stepowym kraju.Martwię się ,że niedługo w miastach partnerskich w Polsce, takie flagi pojawią się obok polskich.Pozdrowienia banderowskie już się pojawiły i przechodzą bez echa i konsekwencji.O czym świadczy incydent w Lublinie.