We wtorek 27 listopada 2018 roku Rada Miejska Kropywnyckiego (dawny Kirowograd) przyjęła uchwałę na mocy której banderowska czerwono-czarna flaga będzie stale wywieszona przed budynkami urzędu miasta oraz obwodu.

Projekt uchwały zgłosili reprezentanci nacjonalistycznej partii „Swoboda”, poparło go w głosowaniu 22 deputowanych.

Dodatkowo, uchwała zakłada rozesłanie zaleceń do szefów przedsiębiorstw, instytucji i organizacji, niezależnie od ich formy własności, a także do szkół i organizacji pozarządowych, aby w święta państwowe i inne określone dni wywieszano tam banderowską czerwono-czarną flagę. Wśród rekomendowanych dni wymienia się m.in. datę urodzin Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i Jewhena Konowalca, a także datę powstania OUN i UPA, Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych, Święto Bohaterów.

Idea nacjonalizmu szerzy się po Ukrainie. (…) To już 216 rada miejska, która uchwaliła podobne stanowisko” – napisał w komentarzu na portalu społecznościowym Ołeh Tiahnybok, lider neobanderowskiej partii „Swoboda”.

Ідеї націоналізму ширяться Україною. Щойно, за поданням свободівців (голова фракції – Сергій Капітонов), Кропивницька…

Publiée par Олег Тягнибок sur Mardi 27 novembre 2018

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kropywnycki (do 2016 roku Kirowograd) to miasto w centralnej części Ukrainy, położone na obszarze historycznego Zaporoża. Ma 239 tys. mieszkańców, jest stolicą obwodu kirowogradzkiego.

Zobacz także: W Sumach na Ukrainie będą wywieszać banderowską flagę na równi z państwową

Svoboda.org.ua/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    A ch.j mnie obchodzi co wisi w stepowym kraju.Martwię się ,że niedługo w miastach partnerskich w Polsce, takie flagi pojawią się obok polskich.Pozdrowienia banderowskie już się pojawiły i przechodzą bez echa i konsekwencji.O czym świadczy incydent w Lublinie.