Zdaniem strony syryjskiej, atak rakietowy przeprowadzony w nocy od strony Wzgórz Golan na okolice Damaszku to kolejny przykład agresji ze strony Izraela.

Jak podała syryjska, państwowa agencja prasowa SANA, we wtorek wieczorem obrona powietrzna „odparła izraelski atak rakietowy na okolice Damaszku”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według źródeł agencji w syryjskiej armii, atak przeprowadzono o 22:35 czasu lokalnego z kierunku zajmowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Celem były obiekty w okolicy stolicy Syrii, Damaszku. Strona syryjska twierdzi, że systemy obrony powietrznej skutecznie przeciwstawiły się zagrożeniu, zestrzeliwując „większość rakiet”. Odnotowano straty, ale mają to być ograniczone szkody materialne.

W sieci pojawiły się też nagranie, które mają przedstawiać aktywność syryjskiej obrony powietrznej nad Damaszkiem.

Przypomnijmy, że miesiąc temu media syryjskie również informowały o ataku izraelskich rakiet. Pociski nadleciały ze strony okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan i Al-Jalil. Atak był wymierzony w szereg celów wokół Damaszku. Jak podał Times of Israel, izraelska armia odmówiła komentarza w sprawie nocnych ataków, zgodnie ze swoją polityką niekomentowania swoich działań w Syrii, z wyjątkiem tych, których dokonano „w odwecie”. Tymczasem, jak podała agencja Reutera, izraelska armia poinformowała o rozpoczęciu „niespodziewanych ćwiczeń” swojego lotnictwa wzdłuż północnej granicy kraju. Wojsko zapowiedziało, że w trakcie ćwiczeń w całym kraju wzrośnie ruch lotniczy, a w północnym Izraelu będą słyszalne eksplozje.

Przeczytaj także: Joe Biden kierował amerykańskimi nalotami w Syrii

Na początku lutego br. Syria zarzuciła Izraelowi, że dokonał ataków na cele na syryjskiej części Wzgórz Golan  i międzynarodowe lotnisko w Damaszku.

Od 2011 roku Izrael przeprowadził setki ataków z powietrza na cele w Syrii twierdząc, że przeciwdziała ustanowieniu stałej obecności wojskowej Iranu w tym kraju i transportowi broni do szyickich milicji, w tym Hezbollahu.

CZYTAJ TAKŻE: MEM: Izrael znowu zaatakował terytorium Syrii

sana.sy / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz