Izraelskie samoloty uderzyły w środę na terytorium Syrii na południe od stolicy kraju, w pobliżu regionu As-Suwajda – poinformował Middle East Monitor.

Jak poinformował portal Middle East Monitor, w środę izraelskie wojsko kolejny raz dokonało nalotów na terytorium Syrii.

Lokalne źródła podały, że celem nalotów była Brygada Radarowa w As-Suwajda. Atak spowodował uszkodzenia sprzętu, jednak nie zgłoszono żadnych ofiar.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Izraelskie naloty wycelowały również posterunki milicji milicji w regionach Al-Kiswah i Al-Dimas na południe od Damaszku, jednak według informacji portalu rozmiar strat jest niejasny.

Oficjalna agencja prasowa Syrii SANA ogłosiła, że ​​obrona milicji al-Assada zareagowała na izraelskie ataki i wystrzeliła pociski w miejsca wroga.

SANA donosi: „W środę wieczorem o godzinie 23:10 wróg izraelski przeprowadził atak lotniczy, wystrzeliwując serie pocisków z okupowanego syryjskiego Golan na cele w południowym regionie Syrii”.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Ministerstwo Spraw Zagranicznych Al-Assada wysłało pismo do Sekretarza Generalnego ONZ (ONZ) i przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa ONZ, w którym skarżyło się na izraelskie naloty na tereny syryjskiego państwa.

Zobacz też: Media: Syria: Izraelski atak lotniczy w rejonie miasta Masjaf. Strona syryjska informuje o skutecznej obronie

W grudniowym nalocie przeprowadzonym przez Izrael na terytorium Syrii, jeden żołnierz syryjski został zabity, a kilku innych zostało rannych w izraelskim ataku na pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku.

Naloty miały mieć również na celu zniszczenie składów rakiet i amunicji Hezbollahu w okolicy miasta Zabadani w pobliżu granicy z Libanem, podała Al-Jazeera. Szef obserwatorium praw człowieka Rami Abdel Rahman powiedział, że grupy pro-irańskie wykorzystują wzgórza wokół Zabadani do przechowywania broni i amunicji.

„Hezbollah wykorzystuje (ten obszar) jako miejsce składowania przed transportem broni i amunicji do Libanu” – przekonywał.

Zobacz też: Izrael przeprowadził naloty na terytorium Syrii [+VIDEO]

Kresy.pl/Middle East Monitor

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz