Arabski TikTok pełen relacji z polsko-białoruskiej granicy [+VIDEO]

W arabskim Tik Toku pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo relacji dotyczących nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski.

Nielegalni imigranci coraz częściej zamieszczają w arabskim Tik Toku relacje z polsko-białoruskiej granicy. Nagrania przedstawiają bardzo różne sytuacje.

Nagrania przedstawiają różne sytuacje. W przypadku części z nich widzimy udane próby przedostania się przez granicę. W sieci znajdują się również takie, które przedstawiają strach odczuwany przez nielegalnych imigrantów. Niektóre zachęcają do przekroczenia polskiej granicy, w celu późniejszego przedostania się do Niemiec.

@aboahmad19997

#بلاروسيا?????? #المانيا?? #تركيا??اسطنبول #سالونيك_اليونان #صربيا #بولندا?? #العراق #سوريا #الخليج #مغامرون_بلا_حدود

♬ الصوت الأصلي – aboahmad

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
@awropa6

#?? #? #كوجر #بيلاروسيا #بولندا #المانيا #متابعه #لايك #فولو #كوجر #وروبا_اسبانيا_ايطاليا #وروبا_اسبانيا_ايطاليا

♬ Xuda Havar – Kurdısh Trap Remix – Arabesk Remixci

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
@bahjatrekani04

#شيلادز #شيلادزي #شيلادزي_هه_مي_ره_نگ?? #ئازادی #بولندا #germany #uk #?? #??

♬ الصوت الأصلي – رەشوو?

Niektóre pokazują udane próby przekroczenia granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Część nagrań zachęca do przedostania się do Polski, w celu zatrudnienia, z możliwością uzyskania polskiego obywatelstwa.

@tarvelgulfe

تريد العمل بولندا راتب 900يورو غي شهر متوفر السكن و موصلات و أكل تواصل معانا

♬ الصوت الأصلي – TRAVEL MAROC GOLFE

@56.xi

#لاجئ #بولندا #مهاجرين #اكسبلور

♬ الصوت الأصلي – ڪاتيۅش凡??

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Rekordowa ilość prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski miała miejsce we wtorek. Odnotowano wówczas 473 tego typu przypadki. W niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Od blisko dwóch miesięcy grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. Osoby te chcą nielegalnie przekroczyć ją w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Są powstrzymywani przez strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego. Na początku września br. Straż graniczna informowała, że tylko w sierpniu br. miało miejsce 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski od strony Białorusi. Od początku września Straż Graniczna odnotowała ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

W ubiegłym tygodniu rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że po stronie białoruskiej przy granicy z Polską nasiliły się prowokacje, które polegają na przykład na obrażaniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, markowaniu rzutu granatem lub pustym strzale.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kryzys imigrancki: Zdjęcia ujawnione przez Straż Graniczną wskazują, że część imigrantów zamieszana jest w terroryzm i przestępstwa seksualne

Przypomnijmy, że we wrześniu br. na granicy polsko-białoruskiej zauważono białoruskich funkcjonariuszy lub żołnierzy, którzy nie należą do służb granicznych tego kraju. Niektórzy z nich dysponują bronią snajperską.

Przeczytaj: Łukaszenko: w Polsce i na Litwie siedzą bandyci, którzy organizują nielegalną migrację

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply