Do roku 2043 w Bełchatowie powstanie elektrownia jądrowa, która zapewni w regionie bezpieczeństwo zatrudnienia oraz stabilność – poinformował we wtorek Antoni Macierewicz, poseł PiS i były minister obrony narodowej.

Dzięki naszym staraniom rząd podjął uchwałę, że do 2043 powstanie bełchatowska elektrownia jądrowa, która zapewni stabilność w regionie i zatrudnienie! Słowa uznania dla ministra Piotra Naimskiego za jego rolę w tym projekcie – napisał Antoni Macierewicz na Twitterze.

Poseł nie podał szczegółów dotyczących elektrowni jądrowej, która ma powstać.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Elektrownia jądrowa w Polsce coraz bliżej. Skarb Państwa odkupi atomową spółkę

W październiku bieżącego roku informowaliśmy, że niedługo państwo ma przejąć bezpośredni nadzór nad polskim projektem atomowym. Grupy energetyczne już w przyszłym roku mogą pozbyć się udziałów w spółce, która od 2010 r. się nim zajmuje. Założeniem aktualizacji programu energetyki jądrowej (PPEJ) jest nabycie przez Skarb Państwa 100 proc. udziałów w spółce celowej realizującej inwestycje w energetykę jądrową w Polsce.

Także w październiku, przy okazji szczytu Trójmorza jaki odbywał się w Tallinie, doszło do wstępnego porozumienia o udziale Amerykanów w programie budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski spotkał się wirtualnie z sekretarzem energii USA Danem Brouillette. Rozmawiali oni o projekcie umowy o partnerstwie na rzecz rozwoju Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ). Brouillette podpisał się pod porozumieniem zatwierdzającym współpracę rządów obu państw przy rozwoju wspomnianego programu, którego efektem ma być budowa w naszym kraju elektrowni atomowej.

Zobacz także: RMF: USA będą chciały sprzedać Polsce elektrownię jądrową

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz