We wtorek premier Morawiecki bierze udział w polsko-rumuńskich konsultacjach międzyrządowych w Bukareszcie. "Przez lata nasze państwa były często rozgrywane przez silniejszych tego świata" - oświadczył szef rządu.

Szef rządu wziął udział w otwarciu Rumuńsko-Polskiego Forum Biznesowego. "Bardzo dziękuję za to zaproszenie na spotkanie polskiego i rumuńskiego biznesu, bo jeszcze kilka lat temu ta oś współpracy północ-południe mogła się wydawać czymś wątpliwym i była możliwością, a dzisiaj jest koniecznością we wszystkich wymiarach" - oświadczył, cytowany przez portal Do Rzeczy.

Bloomberg USA: Donald Trump i Republikanie znacząco obniżą podatki jeszcze przez Bożym Narodzeniem kapitału

Mandat na zorganizowanie emisji 10-letnich i 30-letnich obligacji nominowanych w dolarze USA otrzymały m.in. banki Goldman Sachs Bank Europe SE i JP Morgan.

Jak wynika z komunikatu resortu finansów, ministerstwo planuje emisję 10-letnich i 30-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w dolarze amerykańskim.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali Gruzina podejrzanego o organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. Do zatrzymania 35-letniego obywatela Gruzji doszło 20 marca 2023 roku na terenie powiatu wołomińskiego. Mężczyzna jest podejrzany o udział w grupie specjalizującej się w nielegalnym przerzucie ludzi przez granicę z Białorusi do Polski, a następnie dalej na zachód Europy.

"W momencie zatrzymania, Gruzin usiłował podjąć próbę ucieczki - jednak bezskutecznie. Po doprowadzeniu go do prokuratury, cudzoziemiec usłyszał zarzuty o czyn z art. 264 § 3 kk. za które grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli cztery paszporty wydane przez władze Iranu oraz słoweńską kartę ID, które stanowią dowód w sprawie i mogą świadczyć o przestępczej działalności Gruzina" - podkreśla Straż Graniczna.

Zatwierdziłem kolejną umowę na dostawy stacji radiolokacyjnych Bystra. Ta umowa to kolejne 22 stacje radiolokacyjne. Budujemy nasze zdolności i je wzmacniamy o kolejne warstwy. To polski projekt - oświadczył w środę wicepremier, szef MON Mariusz Blaszczak.

W środę, w siedzibie PIT-RADWAR S.A. w Warszawie, wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę wykonawczą na dostawę stacji radiolokacyjnych Bystra na potrzeby zestawów PILICA+. "Wzmacniamy liczebnie Wojsko Polskie. Wyposażamy w nowoczesny sprzęt. To wszystko jest możliwe dzięki ustawie o obronie Ojczyzny. Wzmacniamy Wojsko Polskie tak, aby władca Kremla nie odważył się zaatakować Polskę" - oświadczył Błaszczak.

Straty Rosji w wojnie z Ukrainą, według najnowszych szacunków strony amerykańskiej, wynoszą ponad 220 tysięcy zabitych i rannych - twierdzi Ben Wallace. (więcej…)

Prezydent Kazachstanu Kasym Żomart-Tokajew przyjął dymisję rządu. Kandydata na nowego premiera ma wysunąć kontrolująca parlament partia "Zobowiązanie" ("Amanat").

Prezydent przyjął dymisję rządi Alihana Smajyłowa w związku z wyłonieniem nowego Mażylisu - izby niższej kazachstańskiego parlamentu. Zdecydowaną większość utrzymała w nim partia rządząca "Zobowiązanie" - dawna "Promienna Ojczyzna" ("Nur Otan"), założona jeszcze przez pierwszego prezydenta państwa Nursułtana Nazarbajewa, ale przemianowana po odsunięciu od władzy jego klanu, po zamieszkach jakie miały miejsce w kraju w styczniu 2022 r.

"Tym samym partia ta weźmie na siebie odpowiedzialność polityczną, co po raz kolejny potwierdza formułę <<silny prezydent – ​​wpływowy parlament – ​​odpowiedzialny rząd>>” – powiedział Tokajew.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%