Dziś wieczorem prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zapalą świece chanukowe. Uroczystości celebrowania żydowskiego święta Chanuka odbędą się w Pałacu Prezydenckim.

„9 grudnia 2015 roku (środa) o godz. 18.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z Małżonką weźmie udział w uroczystości zapalenia światełka chanukowego. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce” – informuje Kancleria Prezydenta na swojej stronie internetowej.

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce. Chanuka rozpoczęła się w niedzielę i będzie trwać osiem dni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Andrzej Duda w Londynie zapytany, czemu izraelski parlament obradował w Polsce [+VIDEO]

prezydent.pl / Kresy.pl

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  Gdyby Żydzi stanowili ponad 10% ludności – to ok. Ale oficjalnie jest ich w Polsce (o ile pamiętam) 1500 osób. Nie zauważyłem by rząd III RP obchodził np. chińskie święta. No więc o co chodzi kaman? Czemu zawdzięczamy kontynuację tego PLUGAWEGO obyczaju jawnie sugerującego, że Polską rządzą Żydzi?

 2. malkontent
  malkontent :

  Maliniak idzie nieźle po bandzie hehehe, czy na pewno prezio Polski powinien celebrować święto statystycznie nic nie znaczącej mniejszości narodowej ?. Zdaje się , że oficjalnie w Polsce jest wiecej Wietnamczyków, niż naszych starszych braci w wierze skad ta egzaltacja panie prezio??.. a przecież żonka i córka jakby nie patrząc z nich sie wywodzą ale to raczej święto prywatne a nie państwowe ;-(((.

 3. mario36
  mario36 :

  To zdrada! Taki prostak prezydentem?, już jest wkręcony w układy i układziki! i robi to co mu inni doradzają Prezes i jego znajomi. I on ma reprezentować naród polski??? Oni się uwarzają za chrześcijan? Chyba takich od watykańskiej skorumpowanej hydry i od ojca Rydzyka samozwańczego rycerza bez honoru co to żyje z czyjejś kasy a nie pracuje. Zasłaniają się Marszałkiem Piłsudskim a nie byli by godni nawet nosić w zębach jego butów! Można prowadzić rozsądną, umiarkowaną politykę z Izraelem, jakieś rozmowy na spokojnie nie wchodząc od razu w niepotrzebny konflikt. Ale za razem mieć swoje zdanie i stanowisko a nie poprostu wchodzić im w Du*ę bez mydła.

 4. zefir
  zefir :

  Powiem szczerze,że mnie i myślę większości Polakom serdecznie zwisa jakaś chanuka w pałacu prezydenckim.Przecież ośmioramienny świecznik/menora/ w pałacu prezydenckim to już dyżurny świecznik-lud Polan od lat zadaje sobie pytanie:o co chodzi? Świeczki w menorze z okazji chanuki zapalali i uświęcali przecież Lech i Maria Kaczyńscy,naczelny rabin Polski M.Schudrich,metropolita warszawski arb Kazimierz Nycz,kapelan prezydenta ks prałat R.Jndrzejczak,nie licząc szefa gminy pejsów P.Kadlicika,czy ambasadora Izraela „czcigodnego”DavidaPeleg’a.I kij im w oko.Od strony historycznej parchy edukują ,że Chanuka/święto światła,poświęcenie/ to bimbka ku czci zwycięstwa parchackiego rodu nad Syryjczykami w 165r p.n.e. ponownej konsekracji jerozolimskiej świątyni.Tak chcą się uwiarygodnić.Stare dzieje,ale znamienne okazjonalnym wręczaniem dziecom prezentów w postaci czekoladowych monet.Parchy to przecież chciwość,obłuda,perfidia i amok meny,meny.

 5. leszek1
  leszek1 :

  Duzy blad Prezydenta. Nie powinien kontynuowac zwyczaju rozpoczetego przez L.K. w Belwederze. Belweder to nie jest Boznica. Polityka na zasadzie – „Panu Bogu swieczke i diablu ogarek” swiadczy o chwiejnosci glowy panstwa. Jezeli juz chcial wykonywac jakies mile gesty w stosunku do Zydow, powinien to robic w Boznicy na placu Grzybowskim, a nie w siedzibie polskiego prezydenta. Straci wielu zwolennikow.