Korpus Piechoty Morskiej USA wziął udział w ćwiczeniach w kole podbiegunowym “Arctic Littoral Strike” w północnej Norwegii w dniach 11-31 marca – poinformowała w czwartek oficjalna witryna US Marines.

Jak poinformowała w czwartek oficjalna witryna Marines, Korpus Piechoty Morskiej USA wziął udział w ćwiczeniach w kole podbiegunowym “Arctic Littoral Strike” w północnej Norwegii w dniach 11-31 marca.

„Ćwiczenie to zademonstrowało zdolność batalionu do działania w spornych regionach morskich, w tym przypadku w arktycznych obszarach przybrzeżnych, oraz [zdolność] do wspierania wspólnych operacji floty” – powiedział podpułkownik Ryan Gordinier, dowódca batalionu MRF-E (Marine Rotational Force Europe). „Korpus piechoty morskiej wykazał zainteresowanie rozwojem ekspedycyjnych zdolności bazowania na Pacyfiku i skorzystaliśmy z okazji, aby zastosować te koncepcje w Arktyce”.

Ćwiczenia Arctic Littoral Strike umożliwiły siłom eksperymentowanie z nowymi koncepcjami obronnymi i stawienie czoła wyzwaniom związanym z możliwościami zapobiegania działaniom prowadzonym przez hipotetycznego przeciwnika.

„Jestem zadowolony, że nasi sojusznicy odnieśli sukces podczas szkolenia w Norwegii” – powiedział generał dywizji Lars Lervik, dowódca armii norweskiej. „Takie złożone ćwiczenie, obejmujące również oddziały norweskie, zawsze zwiększa zdolność sojuszu do realizacji złożonych operacji i wzmocnienia zbiorowej obrony NATO”.

Zobacz też: Hipersoniczne ćwiczenia Rosjan w Arktyce

Lekka kompania rozpoznawcza MRF-E otrzymała misję szkoleniową, która wymagała od jednostki „zabezpieczenia mostu” poprzez obserwację tras, z których może korzystać przeciwnik, a następnie zgłaszanie swoich obserwacji, aby umożliwić norweskiemu okrętowi podwodnemu poruszanie się bez przeszkód ze strony hipotetycznych sił wroga. Firma LAR należąca do MRF-E przeprowadziła zintegrowane szkolenie z Norweskim Kursem Dowodzenia Okrętami Podwodnymi, które poprawiło ich interoperacyjność z połączonymi siłami morskimi.

Zobacz też: Rosjanie rozmieszczają systemy Kh-35 Bal w Arktyce

Kresy.pl/Marines.mil

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply