Podczas wczorajszego głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych, odrzucono projekt ustawy senatora Randa Paula z Kentucky, który przewidywał zakaz sprzedaży amerykańskiej broni Bahrajnowi.

W czwartek, stosunkiem głosów 21-77, senatorowie odrzucili ustawę, która miała zablokować sprzedaż broni o wartości 300 milionów dolarów Bahrajnowi. Projektowi ustawy mocno przeciwstawiał się Biały Dom. Bahrajn jest członkiem koalicji prowadzonej przez Arabię Saudyjską, walczącej przeciwko rebeliantom Houthi w Jemenie. Wstrzymanie sprzedaży broni mogłoby doprowadzić do wycofania udziału Bahrajnu z działan wojennych w Jemenie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Głosowanie miało miejsce kilka godzin po tym, jak Departament Skarbu USA nałożył sankcje ekonomiczne przeciwko 17 Saudyjczykom oskarżonym o udział w październikowym zabójstwie dziennikarza Dżamala Chaszukdżiego w konsulacie saudyjskicj Stambule. W środę, Republikanie w Izbie Reprezenantów skutecznie zablokowali uchwałę wzywającą siły zbrojne do zakończenia zaangażowania wojskowego USA w Jemenie bez zgody Kongresu.

„Nie domagam się zerwania sojuszu, domagam się nałożenia sankcji. Mówię jedynie, abyśmy zatrzymali jedną transakcję broni, aby wysłać sygnał, że mamy dość wojny Jemenie, że nie będziemy już sprzedawać broni krajom, które prowadzą tę wojnę w Jemenie, że wojna musi się skończyć” – powiedział senator Paul.

W Bahrajnie mieście się Dowództwo Centralne Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych oraz amerykańska 5 Flota.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Senator Rand Paul w Rosji

kresy.pl / defense news
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz