Swoje siły na Morzu Śródziemnym wzmacniają nie tylko Rosjanie. Na akwen wpłynął też amerykański lotniskowiec USS Eisenhower.

Informacje o ruchu amerykańskiego lotniskowca podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti. Około godz. 8 rano w  niedzielę podała ona, że USS Eisenhower przekroczył Cieśninę Gibraltarską i wpłynął na Morze Śródziemne. Lotniskowcowi jak zwykle towarzyszy grupa mniejszych jednostek innego typu – krążowniki USS San Jacinto i USS Vella Gulf, a także niszczyciele typu DESRON 26 USS Stout, USS James E. Williams i USS Truxton. Oficjalnie misją amerykańskiej grupy okrętów jest zapewnianie bezpieczeństwa na wodach międzynarodowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Amerykańska morska grupa bojowa wpłynęła na Morze Śródziemne w sytuacji gdy u jego wschodnich wybrzeży – w Syrii, doszło do eskalacji działań zbrojnych angażujących dwa mocarstwa, Rosję i Turcję. Oba te państwa angażują swoje siły zbrojne w konflikt w tym bliskowschodnim państwie o po przeciwnych stronach. Po intensywnych atakach na sprzymierzoną z Rosjanami armię syryjską ze strony tureckich sił zbrojnych, Rosjanie wysłali na wschodnie Morze Śródziemne swoje okręty, między innymi jednostki wyposażone w precyzyjne rakiety typu Kalibr.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Starcia w syryjskiej prowincji Idlib mogą nadal eskalować, bowiem Ankara domaga się wycofania armii syryjskiej ze wszystkich terenów jakie zajęła ona od stycznia w toku swojej udanej ofensywy. Turcy wyznaczyli termin swojego ultimatum na 1 marca.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz