10 proc. ukraińskich turystów przybywających do Izraela to nielegalni migranci – mówi Ambasador Izraela w Kijowie Joel Lion.

Ambasador Izraela na Ukrainie, Joel Lion, udzielił wywiadu ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform. W opublikowanej w poniedziałek rozmowie powiedział m.in., że 10 proc. ukraińskich turystów przybywających rocznie do Izraela to nielegalni migranci.

– Rocznie 11 tys. nielegalnych migrantów z Ukrainy przybywa do Izraela. To 10 proc. łącznej liczby turystów odwiedzających Izrael. Innymi słowy, 10 proc. ukraińskich turystów, którzy przybywają do Izraela, to nielegalni migranci – powiedział izraelski dyplomata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lion tłumaczył też powody, dla których coraz więcej Ukraińców nie otrzymuje zgody na przekroczenie izraelskiej granicy, po prowadzeniu reżimu bezwizowego. Jego zdaniem, w każdym przypadku były one uzasadnione.

– My znamy te powody, przedstawiliśmy wyjaśnienia waszemu MSW (…). Jeśli rozważamy sytuację sprzed wdrożenia reżimu bezwizowego, to wtedy te osoby otrzymają wizę do Izraela. Teraz przybywają do Izraela, bo mamy system bezwizowy, ale odmawia im się wstępu na granicy – tłumaczył dyplomata. – Jeśli jakaś osoba nie może powiedzieć, gdzie zamierza mieszkać, nie ma pieniędzy, wywołuje podejrzenia i nie jest się pewnym, czy nie będzie pracować nielegalnie.

W rozmowie Joel Lion zaprzeczył też twierdzeniom, jakoby Izrael dostarczał na Ukrainę broń w postaci karabinów. Powiedział, że doniesienia na ten temat to „fejki”.

-Ukraińskie przedsiębiorstwa produkują wysokiej jakości karabiny, niektóre z nich na licencji izraelskich firm, ale nie dostarczamy karabinów na Ukrainę – powiedział ambasador Izraela w Kijowie.

Odpowiadają na pytanie o możliwe pogłębienie współpracy między ukraińskim i izraelskim sektorem obronnym Lion zaznaczył, że media nie są miejsce do dyskusji o kwestiach obronności i wojskowości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Miesiąc temu ambasador Izraela na Ukrainie odniósł się oficjalnie do decyzji lwowskiej rady obwodowej, która ogłosiła rok 2019 w obwodzie lwowskim na Ukrainie Rokiem Stepana Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Ukraina nie powinna zapominać zbrodni popełnionych przeciwko ukraińskim Żydom, ani w żaden sposób celebrować ich poprzez upamiętnianie sprawców – napisał izraelski ambasador w Kijowie. Przyznał, że był „zszokowany” decyzją lwowskiej rady obwodowej ws. roku Bandery i OUN.

Ukrinform / 112.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz