Ambasador Azerbejdżanu w Serbii Eldar Hasanow został zatrzymany w Belgradzie, poinformowała w czwartek rosyjska agencja prasowa Tass, powołując się serbskie źródło dyplomatyczne.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, ambasador Azerbejdżanu w Serbii, Eldar Hasanow został zatrzymany w stolicy Serbii Belgradzie ze względu na zarzuty dotyczące korupcji.

„Informacje zostały zweryfikowane” – podało źródło w rozmowie z agencją, dodając, że za zatrzymaniem stoi „kwestia pieniędzy”.

Zobacz też: MSZ Armenii oskarża władze Azerbejdżanu o organizowanie ataków na ormiańskie diaspory

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Z kolei Państwowa Służba Bezpieczeństwa Azerbejdżanu zwróciła uwagę, że „kontrola finansowa ujawniła uzasadnione podejrzenia o niewłaściwe wykorzystanie znacznych środków budżetowych i inne naruszenia prawa przez ambasadora Azerbejdżanu w Serbii, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie Eldara Hasanowa”. „W trakcie śledztwa Eldar Hasanow został zatrzymany jako podejrzany” – czytamy w oświadczeniu.

Należy również zauważyć, że dochodzenie trwa. Jak poinformowała tego samego dnia agencja prasowa Trend.az, szef Biura Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu i przewodniczący Komisji Przetargowej Farhad Mollazade, szef Departamentu Konsularnego ministerstwa Faig Bagirow i inni urzędnicy państwowi zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Portal powołał się na stronę internetową Azerbejdżańskiej Służby Bezpieczeństwa Państwowego.

Jak informują media, sprawa karna została podniesiona przez służbę w związku z nadużyciami władzy, malwersacją, przekupstwem oraz licznymi czynami bezprawnymi powodującymi szkodę dla chronionych prawem interesów państwa, których dopuściło się kilku urzędników ministerstwa.

Zobacz też: Azerbejdżan ostrzegł, że może zbombardować elektrownię atomową w Armenii

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z raportu służby bezpieczeństwa wynika, że ​​w toku śledztwa uzyskano nowe informacje o defraudacji środków budżetowych przeznaczonych na działalność ministerstwa. Na podstawie zebranych materiałów odpowiednią decyzją zaplanowano kompleksowy audyt działalności finansowo-gospodarczej.

To właśnie w trakcie kontroli finansowych, pojawiły się poważne podejrzenia, że ​​ambasador Azerbejdżanu w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie Eldar Hasanow nadużył znacznych środków budżetowych i popełnił inne przestępstwa.

Na podstawie przeprowadzonego śledztwa Hasanow został zatrzymany jako podejrzany. Obecnie trwają czynności śledczo-operacyjne w sprawie karnej. Dodatkowe informacje zostaną podane do wiadomości publicznej.

Zobacz też: Armie Azerbejdżanu i Turcji przeprowadzą wspólne ćwiczenia

Kresy.pl/Tass/Trend.az

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz