W nocy z 28 na 29 lipca, grupka młodych aktywistów LGBT sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Wandale zamieścili na figurze flagę środowisk LGBT.

W nocy z wtorku na środę grupa aktywistów LGBT z Warszawy sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Figura stanęła przez pomnikiem w 1898 ze względu na uszkodzenia, której doznał poprzedni pomnik. Ustawiono go 2 listopada na nowym cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem Sursum Corda (w górę serca).

Lewicowi aktywiści zamieścili swoje symbole również na pomnikach Małej Syrenki, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa czy Tarasa Szewczenki. Na cokołach zamieszczali wulgarny manifest.

Zobacz też: Polskie miasta stracą unijne pieniądza za tzw. strefy wolne od ideologii LGBT

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

To szturm! To atak! To Tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią, tych, którzy mieli siłę by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić, nigdy więcej nie błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich. J****e się ignoranci – głosi manifest.


Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska poinformowało o zamiarze złożenia zawiadomienia do prokuratury. Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z barbarzyńskim atakiem działaczy LGBT na nasze Świętości. Zero tolerancji, w cywilizowanym społeczeństwie nie może być przestrzeni dla tej agresywnej ideologii. Obronimy nasze rodziny, obronimy naszą cywilizację! – poinformowała organizacja.

Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z barbarzyńskim atakiem działaczy #LGBT na nasze Świętości.Zero…

Publiée par Młodzież Wszechpolska sur Mercredi 29 juillet 2020

Prawnicy Instytutu Ordo Iuris gwarantują pomoc prawną wszystkim ofiarom przemocy sprowokowanej ideologią LGBT  – poinformował na Twitterze prezes instytutu.

Wczoraj komisarze UE potępiają wolne samorządy za wsparcie praw rodzin i opór przeciwko ideologii LGBT. Dzisiaj aktywiści LGBT bezczeszczą prowokacyjnie symboliczną dla polskiej wolności i solidarności figurę Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu – przekonywał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do sprawy odniósł się też premier Mateusz Morawiecki: Nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii. Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie można pod płaszczykiem rzekomej równości stawać się agresorem.

Zobacz też: Puławy odpowiedziały Holendrom na zerwanie współpracy z powodu „strefy wolnej od LGBT”

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz