– Patriotyzm konsumencki został nam skradziony. Stało się to wszystko za przyzwoleniem polityków i urzędników – powiedział w czasie wtorkowego wiecu przed siedzibą UOKiK-u Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii. Po wiecu rolnicy ruszyli do pobliskiej Biedronki w celu przeprowadzenia happeningu. Polegał on na celowym spowalnianiu pracy sklepu.

Rolnicy z Agrounii protestują przeciwko nieprawidłowemu oznakowaniu warzyw i owoców w sklepach. Ich zdaniem klienci są wprowadzani w błąd, ponieważ importowane produkty są sprzedawane jako polskie.

Zobacz także: UOKIK: zarobek rolników niewielki w stosunku do ostatecznej ceny owoców i warzyw

Rolnicy zaznaczają, że ok liku miesięcy starają się wskazywać w sklepach liczne nieprawidłowości, związane ze znakowaniem produktów. Ich zdaniem nikt z pracowników, urzędników ani polityków nie robi nic, by zapobiec tej sytuacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rolnicy informują od dłuższego czasu o błędnym oznakowaniu produktów. Interweniują także w sklepach przeciwko temu procederowi. Jedna z takich interwencji miała niedawno miejsce w Sieradzu. Agrounia wezwała wówczas policję do Biedronki.

Zobacz także: Biedronka zapłaci 1,5 mld zł kary? UOKIK wszczął postępowanie

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz