We wtorek kilka rakiet spadło w pobliżu pałacu prezydenckiego w stolicy Afganistanu, Kabulu. Do zdarzenia doszło podczas modłów związanych z ważnym świętem muzułmańskim Id al-Adha. Na razie nie ma informacji o ofiarach. Żadna grupa nie przyznała się do ataku.

W pobliżu pałacu prezydenckiego Kabulu spadły we wtorek trzy rakiety. Dwie z nich wybuchły. Rzecznik afgańskiego MSW Mirwais Stanekzai poinformował, że nie ma aktualnie informacji o ofiarach – podaje agencja „Reuters”.

Atak przerwał modlitwy, które odbywały się na zewnątrz pałacu z okazji muzułmańskiego święta Id al-Adha. W zgromadzeniu uczestniczył prezydent Ashraf Ghani.

Modlitwy trwały nadal pomimo eksplozji. Ghani wygłosił później przemówienie z podium na świeżym powietrzu.

Agencja „Reuters” zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do poprzednich lat, talibowie nie ogłosili zawieszenia broni podczas tegorocznego święta Id al-Adha.

Przypomnijmy, że w połowie lipca br. talibowie zaoferowali trzymiesięczne zawieszenie broni w zamian za uwolnienie 7 tysięcy bojowników przetrzymywanych w afgańskich więzieniach.

Czytaj także: Talibowie zajęli przejście na północnej granicy Afganistanu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Talibowie przejmują w ostatnich tygodniach kontrolę nad kolejnymi dystryktami afgańskiej prowincji, a afgańska armia rządowa i siły bezpieczeństwa w wielu rejonach kraju ulegają rozkładowi. Według większości źródeł talibowie kontrolują już co najmniej jedną trzecią spośród 421 dystryktów Afganistanu. Oni sami twierdzą, że panują nad 80 proc. powierzchni kraju. Twierdzeniom tym zaprzecza rząd w Kabulu, według którego takie doniesienia są częścią kampanii propagandowej. Inne źródła podawały, że Talibowie kontrolują około 10 procent powierzchni kraju.

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz