W wygłoszonym wczoraj orędziu prezydent Aleksander Ankwab, kontestowany od kilku dni przez uliczne demonstracje, poinformował o swojej rezygnacji. Dziś dołączył do niego premier

Prezydent ustąpił wyzwając wszystkich „do zachowania spokoju, porządku publicznego i przeprowadzenia nowych wyborów w normalnych uwarunkowaniach”. Opozycja z zadowoleniem przyjęła jego decyzję. Obowiązki głowy państwa do czasu wyboru następcy Ankwaba przejął przewodniczący parlamentu Walerij Bramba. Przedterminowe wybory prezydenta nieuznawanej przez większość państw świata republiki wyznaczono na 24 sierpnia. Jak zaznaczył jeden z liderów abchaskiej opozycji, szef partii Forum Jedności Narodowej Raul Chadżimba sam Ankwab również będzie mógł wziąć w nich udział.

Dzisiaj ustąpił także premier Leonid Lakierbaja. Tymczasowo jego obowiązki przejmie minister finansów Władimir Dienba. Przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Batal Tabagia już poinformował, że jutro odbędzie się jej zebranie poświęcone przygotowaniu przedterminowych wyborów.

vesti.ru/inrwefax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz