55% Ukraińców nie ufa swojemu prezydentowi

Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu nie ufa 55% obywateli kraju, jednak zajmuje on pierwsze miejsce w rankingu zaufania publicznego – poinformowała w piątek agencja prasowa Unian.

Jak poinformowała w piątek agencja prasowa Unian, mimo to, że większość (55%) obywateli Ukrainy nie ufa Wołodymyrowi Zełenskiemu, pozostaje on na pierwszym miejscu w rankingu zaufania publicznego.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Rating Sociological Group w dniach 2-3 marca. Zgodnie z wynikami 43% respondentów ufa urzędującemu prezydentowi, a 55% nie ufa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pozostali ukraińscy politycy oceniani są następująco: 17,1% respondentów ufa Julii Tymoszenko, a 70% wyraziło nieufność. Były prezydent, lider Europejskiej Solidarności Petro Poroszenko ma odpowiednio 25% i 73%. Za nimi uplasował się współprzewodniczący Platformy Opozycji – Za Życiem Jurij Bojko (24% i 59%), następnie poseł Platformy Opozycji – Za Życiem Wiktor Medwedczuk (15% i 70%), premier Denys Szmyhal (15% i 50%) i minister zdrowia Maksym Stepanow (12% i 32%).

Co więcej, 69% ankietowanych uważa, że ​​kraj zmierza w złym kierunku, 22% uważa, że zmierza w dobrym, a 9% ma trudności z udzieleniem odpowiedzi. Jak pokazują wyniki, sytuacja nie zmieniła się od początku lutego – zwraca uwagę Unian.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy w lutym, gdyby doszło do wcześniejszych wyborów w drugiej turze urzędujący prezydent zmierzyłby się z Jurijem Bojką, politykiem prorosyjskiej Platformy Opozycyjnej-Za Życiem.

Według sondażu Centrum Razumkowa, pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrałby obecnie urzędujący prezydent Wołodymyr Zełenski. Chce na niego głosować 23,1% tych, którzy deklarują udział w wyborach i zdecydowali, na kogo zagłosują. Na drugim miejscu znalazłby się Jurij Bojko z OPZŻ z 19,9% głosów. Tuż za Bojką znalazł się były prezydent, przewodniczący opozycyjnej Europejskiej Solidarności, Petro Poroszenko z 17,8%. Dwucyfrowy wynik uzyskałaby jeszcze była premier Julia Tymoszenko z partii „Batkiwszczyna”, na którą chciałoby zagłosować 11,2% ankietowanych.

Zobacz też: Kancelaria prezydenta Ukrainy chce weryfikacji wyroków sądów wobec aktywistów i kombatantów

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz