21 tysięcy przypadków koronawirusa w Szwajcarii

Jak podaje w niedzielę Agencja Prasowa Reuters, liczba osób zakażonych koronawirusem w Szwajcarii przekroczyła 21 tysięcy.

Agencja Prasowa Reutersa podała w niedzielę informację o liczbie zakażeń koronawirusem w Szwajcarii. Tamtejsza służba zdrowia zdiagnozowała już 21100 przypadków przy wykonaniu 158000 testów.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Szwajcarii wynosi 559, w ciągu ostatniej doby zmarło tam 19 pacjentów.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, szwajcarski rząd chce rozszerzyć program pomocowy dla biznesów dotkniętych przez pandemią. Do tej pory banki w Szwajcarii udzielały częściowo spłacanych przez rząd kredytów.

Jednocześnie Federalne Biuro Zdrowia poinformowało w komunikacie, że Szwajcaria nie ma już problemów ze podstawowym sprzętem medycznym i testami na obecność koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy, według najnowszych danych z USA mężczyźni są bardziej narażeni na zarażenie koronawirusem niż kobiety, częściej też umierają.

Marcia Stefanick, profesor medycyny na uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, od tygodni analizuje dane z całego świata dotyczące koronawirusa. Badaczka pracuje w instytucie badania prewencji i zajmuje się zjawiskiem powstawania pandemii oraz ich zwalczania.

W Niemczech 66 procent zmarłych to mężczyźni, a 34 procent to kobiety. Wśród zakażonych mężczyźni stanowią 52 procent, a kobiety 48 procent – mówi Stefanick.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Badaczka argumentuje, że jednym z istotnych powodów takiej dysproporcji jest palenie papierosów. Palenie ma wielki wpływ, bo rzutuje na stan dróg oddechowych. Mężczyźni palą częściej niż kobiety – tłumaczy.

Według niej wyjaśnia to różnice w umieralności mężczyzn i kobiet w Chinach. W tym kraju papierosy są dziesięć razy bardziej popularne wśród mężczyzn niż wśród kobiet.

Podobna sytuacja ma miejsce we Włoszech. Wedle statystyk w tym kraju pali siedem milionów mężczyzn i 4,5 miliona kobiet.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz