Jak podaje w środę Agencja Prasowa Reuters, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Szwajcarii wynosi już 373 osoby. Obecność wirusa została zdiagnozowana u 17139 pacjentów.

Już 17139 osób zostało pozytywnie zdiagnozowanych na obecność koronawirusa w Szwajcarii – informuje w środę Reuters. Liczba ofiar śmiertelnych doszła już do 373 przypadków.

Szwajcarski rząd chce rozszerzyć program pomocowy dla biznesów dotkniętych przez pandemią. Do tej pory banki w Szwajcarii udzielały częściowo spłacanych przez rząd kredytów.

Jednocześnie Federalne Biuro Zdrowia poinformowało w komunikacie, że Szwajcaria nie ma już problemów ze podstawowym sprzętem medycznym i testami na obecność koronawirusa. „Od wtorku wykonaliśmy 16000 testów” – podaje biuro.

Jaki informowalismy, w Polsce również obserwujemy wzrost zarażeń koronawirusem. W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 73 przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem wynosi aktualnie 2420. Poinformowano także o śmierci kolejnej osoby – do tej pory w Polsce z powodu choroby COVID-19 zmarło 36 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa

Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Poinformowano także o kolejnym przypadku śmiertelnym. „Z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach” – podał resort.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz