W czwartek 11 czerwca, sześciu czarnych studentów zorganizowało akcję przeciwko rasizmowi w centrum Tarnopola na Ukrainie – poinformował portal 112 International. W odpowiedzi, wiceprzewodniczący miejskiej rady zaproponował ich deportację z Ukrainy.

Jak poinformował portal 112 International, w czwartek 11 czerwca sześciu czarnych studentów zorganizowało protest Black Lives Matter w Tarnopolu na Ukrainie. Zastępca przewodniczącego rady Tarnopola i polityk neobanderowskiej Swobody Wołodymir Bobko zasugerował na swoich mediach społecznościowych, że studentów należałoby deportować.

Bobko uważa, że ​​w ten sposób studenci próbują wywołać protesty, które nabierają rozpędu w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Ukraina stała się Partnerem Zwiększonych Możliwości NATO

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Albo wzbudzają niepokój, by zabrać towary z lokalnych sklepów podczas zamieszek, tak jak ma to obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych, albo działają zgodnie z instrukcjami z zagranicy i angażują nasz kraj w międzynarodowy skandal” – przekonywał we wpisie na facebooku.

Bobko zaapelował także do policji i służb bezpieczeństwa Ukrainy o identyfikację studentów i deportację ich z Ukrainy.

„Żądam, aby policja i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zidentyfikowały wszystkie osoby biorące udział w akcji i deportowały je poza Ukrainę. Wszystkim należy przekazać paczkę sucharów i żółtą kamizelkę na drogę. Tak żeby pamiętali” – przekazał polityk.

Zobacz też: Żona prezydenta Ukrainy zarażona koronawirusem

Kresy.pl/112 International

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz