Australijczyk został skazany w Chinach na śmierć – poinformowały australijskie władze w sobotę. Tożsamość mężczyzny nie została ujawniona. Media sugerują, że chodzi o Cama Gillespiego, który został 7 lat temu aresztowany w Chinach za posiadanie narkotyków.

Australijczyk został skazany w Chinach na śmierć – podaje agencja „Reuters” powołując się na komunikat australijskich władz. W komunikacie nie ujawniono tożsamości mężczyzny. Zdaniem mediów chodzi o Cama Gillespiego, który 7 lat temu został aresztowany w Chinach za posiadanie narkotyków.

Australijskie MSZ podkreśliło, że zapewnia mężczyźnie pomoc konsularną. Jego tożsamość nie została ujawniona.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Australijskie i chińskie media sugerują, że chodzi o Cama Gillespiego, który 7 lat temu został aresztowany w Chinach z powodu posiadania narkotyków. W 2013 roku mężczyzna został aresztowany, ponieważ znaleziono w jego bagażu 7,5 kg metaamfetaminy.

„Jesteśmy bardzo zasmuceni, słysząc o wyroku wydanym w sprawie tego człowieka” – zadeklarowało australijskie MSZ w mejlu przesłanym agencji.

„Australia sprzeciwia się karze śmierci we wszelkich okolicznościach wobec wszystkich ludzi. Popieramy powszechne zniesienie kary śmierci. Jesteśmy zaangażowani w realizację tego celu za pośrednictwem wszystkich dostępnych nam dróg” – dodano.

Wyrok śmierci za posiadanie narkotyków nie jest rzadkością w Chinach. W zeszłym roku dwóch Kanadyjczyków zostało tam skazanych na śmierć. Powodem były także przestępstwa związane z narkotykami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja podkreśla, że sprawa może doprowadzić do jeszcze większych napięć pomiędzy Australią i Chinami. Relacje pomiędzy krajami pogorszyły się, ponieważ Australia wezwała do międzynarodowego dochodzenia w sprawie źródła pandemii koronawirusa.

W odpowiedzi w ostatnich tygodniach Chiny zakazały importu australijskiej wołowiny i nałożyły cła na australijskie zboże. Zasugerowany także australijskim turystom, aby unikali podróży do Chin.

Zobacz także: Iran wezwał Chiny i Rosję do pomocy w zablokowaniu sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ

reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz