W czwartek podczas konferencji prasowej koło poselskie Konfederacji skomentowało informacje, które pojawiły się na piętnastym posiedzeniu Sejmu. Zwracali uwagę, że koszt nieprzeprowadzonych wyborów korespondencyjnych wzrósł do 140 milionów złotych.

Politycy koła poselskiego partii Konfederacja podsumowali na czwartkowej konferencji prasowej piętnaste posiedzenie sejmu. Informowali o błędach Mateusza Morawieckiego podczas szczytu UE, a także o wzroście kosztów nieprzeprowadzonych wyborów korespondencyjnych.

Krzysztof Bosak, były kandydat tej partii na prezydenta Polski, poinformował o krytycznej opinii całego jego środowiska na temat osiągnięć polskiego rządu na szczycie w Unii Europejskiej.

“Uważamy, że to co przywiózł Pan premier to wyłącznie względny sukces w wymiarze finansowym. Żadne środki nie są przyznawane za darmo”. Zdaniem posła, polskie władze musiały zgodzić się na ustępstwa. “Zgodziliśmy się na nowe zacieśnianie integracji europejskiej w sprawach podatkowych, w sprawie emisji długu, w sprawie neutralności klimatycznej, zgodziliśmy się na warunkowość środków” – komentował Bosak. 

Poseł uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego zgodził się na mechanizm badania praworządności, bez żadnych pisemnych gwarancji jak takie działania mają wyglądać. Zarzucił również premierowi, że przemilczał informacje na temat rabatów ze składek dla najbogatszych państw UE, które zostaną pokryte ze składek wszystkich państw członkowskich.

Poseł Dziambor zwrócił uwagę na coś co nazwał skandalem, który zdarzył się na komisji zdrowia. Członek Konfederacji poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało poprawkę do nieistniejącej ustawy.

“Mieliśmy też głosowanie na temat 70 milionów złotych, które są kosztem nieprzeprowadzonych wyborów i te 70 milionów urosło do 140 milionów, bo trzeba było pokryć stratę, którą poniosła Poczta Polska”.

Zobacz też: Winnicki wzywa rząd PiS do debaty nt. polityki migracyjnej. „Skala migracji jest bezprecedensowa” [+VIDEO]

Poseł Michał Urbaniak mówił o przyjmowaniu przez Sejm sprawozdania Rady Mediów Narodowych. Przypominał, że mimo umowy między prezydentem Andrzejem Dudą i partią rządzącą, Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP. “Dzisiaj wiemy o tym, że [TVP] jest to po prostu bardzo polityczny organ, działanie tego organu nie powinno być akceptowane przez Sejm, które niestety jest, głosami Prawa i Sprawiedliwości”.

“Polska nie jest już suwerennym krajem” – podsumował konferencję poseł Korwin-Mikke. Zdaniem polityka kraj powinien się rozwijać poprzez pracę jego obywateli, a nie poprzez pożyczki z międzynarodowych instytucji.

Zobacz też: Posłowie Bosak i Kamiński w sejmie: dyrektywa UE zlikwiduje polską branżę transportową [+Video]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply