Zachar Priliepin, dziennikarz i pisarz, były członek OMONu i weteran wojen czeczeńskich założył batalion walczący po stronie separatystów z Donieckiej Republiki Ludowej.

Priliepin jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Rosyjskiej Nagrody Literackiej „Bestseller Narodowy 2008” za powieść „Grzech”. Za „Sańkję” otrzymał nagrodę Jasnej Polany oraz tytuł najlepszej powieści obcojęzycznej w Chinach. Była ona także nominowana do nagrody „Rosyjskiego Bookera” i nagrody „Evrika” w 2006 roku. Był członkiem Partii Narodowo – Bolszewickiej.

Kim są żołnierze batalionu Zachara Priliepin? Jak sam mówi, 90 procent z nich to mężczyźni, którzy są żołnierzami, reszta to miejscowi.

Wiedziałem gdzie znaleźć tych ludzi. I wiem, że możemy przyprowadzić dużo więcej tych ludzi. Powiedzieli: potrzebny jest batalion. I zebrali batalion. Teraz w Rosji wielu towarzyszy widzi sprawę: chłopaki, weźcie nas! chcemy, przyjedziemy. To towarzysze z czasów różnych byłych politycznych i parapolitycznych działalności.– mówi Pripelin.

Czytaj również: Ukraina: Sformowano dziecięcy batalion „Sokół” [+VIDEO]

kresy.pl/ kp.ru

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz