Zachar Priliepin, dziennikarz i pisarz, były członek OMONu i weteran wojen czeczeńskich założył batalion walczący po stronie separatystów z Donieckiej Republiki Ludowej.

Priliepin jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Rosyjskiej Nagrody Literackiej „Bestseller Narodowy 2008” za powieść „Grzech”. Za „Sańkję” otrzymał nagrodę Jasnej Polany oraz tytuł najlepszej powieści obcojęzycznej w Chinach. Była ona także nominowana do nagrody „Rosyjskiego Bookera” i nagrody „Evrika” w 2006 roku. Był członkiem Partii Narodowo – Bolszewickiej.Kim są żołnierze batalionu Zachara Priliepin? Jak sam mówi, 90 procent z nich to mężczyźni, którzy są żołnierzami, reszta to miejscowi.

Wiedziałem gdzie znaleźć tych ludzi. I wiem, że możemy przyprowadzić dużo więcej tych ludzi. Powiedzieli: potrzebny jest batalion. I zebrali batalion. Teraz w Rosji wielu towarzyszy widzi sprawę: chłopaki, weźcie nas! chcemy, przyjedziemy. To towarzysze z czasów różnych byłych politycznych i parapolitycznych działalności.– mówi Pripelin.

Czytaj również: Ukraina: Sformowano dziecięcy batalion „Sokół” [+VIDEO]

kresy.pl/ kp.ru

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz