Czwarta Gwardyjska Kantemirowska Dywizja Pancerna z pierwszej Armii Pancernej Zachodniego Okręgu Wojskowego otrzymała 2 sierpnia dziesięć zmodernizowanych czołgów T-80 BWM – poinformował portal Army Recognition.

Jak poinformował portal Arrmy Recognition, 2 sierpnia do 4. Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej z 1. Armii Pancernej Zachodniego Okręgu Wojskowego dołączyło dziesięć zmodernizowanych czołgów T-80 BWM.

Na poligonie Alabino pod Kubinką odbył się uroczysty transfer sprzętu wojskowego, pierwsze strzelanie na żywo odbędzie się w przyszłym tygodniu. Czołgiści mają być gotowi do działania, ponieważ zostali przeszkoleni na T-80 BWM z partii wozów, które otrzymali wcześniej.

W wyniku modernizacji wszystkie główne cechy tego czołgu zostały zwiększone: siła ognia, bezpieczeństwo, mobilność. Zwiększono zasięg ognia wszystkich rodzajów amunicji używanej w dzień, w nocy oraz w warunkach ograniczonej widoczności. Zapewniona jest pełna ochrona pojazdu przed nowoczesną bronią przeciwpancerną. Zmniejszone zostało też zużycie paliwa.

Masa bojowa T-80 BWM wynosi 46 ton. Czołg wyposażony jest w armatę 125 mm, zmodyfikowany silnik z turbiną gazową o mocy 1250 KM, stabilizator działa i urządzenia obserwacyjnego kierowcy. Posiada także system obrony aktywnej, ulepszeniu uległo również podwozie pojazdu.

Zobacz też: Rosja: Ruszyła produkcja ciężkich wozów bojowych na nowej platformie Armata

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, wiceminister obrony Rosji Aleksiej Kriworuczko ogłosił, że w pierwszej połowie 2020 roku rosyjskie wojsko zostało wzmocnione o 160 czołgów i pojazdów opancerzonych. „W sumie 57 nowych i 104 naprawionych pojazdów pancernych dostarczono do Armii i Sił Powietrznych” – poinformował wiceminister obrony w środę.

Sprzęt wojskowy dostarczony żołnierzom obejmował bojowe wozy piechoty BMD-4M, bojowe wozy piechoty BMP-3 i BMP-2, a także czołgi T-72B i T-80, wskazał wiceminister obrony. Dyrektor wykonawczy Zakładu Budowy Maszyn Kurgan poinformował, że przedsiębiorstwo dostarczy w tym roku 85 bojowych wozów piechoty BMP-3, a 68 z nich zostało już wysłanych.

Zobacz też: Osiem nowych dział samobieżnych 2S35 Koalitsiya-SV w rosyjskiej armii

Kresy.pl/Army Recognition
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz