Zespół Kult zabrał głos w sprawie “pogłosek” o wolnym wstępie na koncerty tylko dla osób, które zaszczepiły się przeciw Covid-19. Muzycy zapewnili, że w takich wydarzeniach nie wezmą udziału, ponieważ “apartheidowi mówią zdecydowane nie”.

Według obowiązujących od piątku nowych restrykcji epidemicznych, ponownie mogą  odbywać się plenerowe koncerty. Przepisy nie podobają się jednak branży muzycznej. Mikołaj Ziółkowski, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych, stwierdził w rozmowie z Polsat News, że limit 250 osób plus osoby zaszczepione “praktycznie uniemożliwia” organizację imprez plenerowych.

Głos w sprawie przyszłości koncertów zabrała też grupa Kult. W sobotę na Facebooku grupy pojawił się post z jej oświadczeniem.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję – czytamy.

Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ – oświadczyli muzycy.

CZYTAJ TAKŻE: Szefowa KE: certyfikaty covidowe umożliwią łagodzenie restrykcji. Zapewnią także “bezpieczeństwo i relaks”

W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany w Polskim Radiu 24, czy rząd rozważa ograniczenie dostępu na koncerty i festiwale osobom, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19.

Już w tej chwili to działa, przecież na tzw. imprezach rodzinnych, czyli na weselach (…) niewliczane są osoby, które są zaszczepione – odpowiedział wiceszef MZ. Nazwał takie działania “kolejnym elementem zachęcającym do szczepień”.

Kraska dodał jednak, że “za wcześnie mówić” o wolnym wejściu na muzyczne imprezy tylko dla zaszczepionych. Ale na pewno taki plan będzie przedstawiany. Wiem, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski także będą to komunikować – oświadczył.

CZYTAJ TAKŻE: W Izraelu odnotowano możliwy związek między szczepionką Pfizera a zapaleniem mięśnia sercowego

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply