12 lipca w Moskwie odbędzie się otwarcie ambasady Donieckiej Republiki Ludowej.

Jak podaje agencja prasowa Interfax, ministerstwo spraw zagranicznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) poinformowało w czwartek, że 12 lipca w Moskwie odbędzie się otwarcie ambasady tego parapaństwa.

"Uroczysta ceremonia otwarcia ambasady DRL w Federacji Rosyjskiej odbędzie się 12 lipca" - podano w komunikacie opublikowanym w czwartek przez służbę prasową "dyplomacji" donieckich separatystów.

praktyki monopolistyczne ugody Gazprom Naftohazowi Naftohazem

Gazprom stracił w czwartek jedną czwartą swojej wartości rynkowej po tym, jak wspierana przez państwo rosyjska grupa poinformowała, że „w obecnej sytuacji” nie zapłaci akcjonariuszom dywidendy za 2021 rok. (więcej…)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zaniepokojenie w związku z powtarzającymi się aktami bezczeszczenia miejsc polskiej pamięci narodowej na Białorusi. (więcej…)

Dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) zasugerował, że władze Polski opracowują plany podziału Ukrainy.

Twierdzenia szefa rosyjskiego wywiadu Siergieja Naryszkina znalazły się w oświadczeniu upublicznionym przez jego służbę prasową. "Według napływających do Służby informacji, kierownictwo Polski przystąpiło do opracowywania scenariuszy faktycznego rozczłonkowania Ukrainy" - oświadczenie zacytowała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti.

Według Naryszkina władze Polski, miały już dojść do wniosku, że siły zbrojne Ukrainy nie będą w stanie uniemożliwić Rosji osiągnięcie celów jej inwazji na ten kraj, zapobiec zwycięstwu Moskwy i donbaskich separatystów.

Ćwiczenia wojskowe na Białorusi, które miały się dziś zakończyć, zostały przedłużone co najmniej do 9 lipca.

Poinformował o tym zajmujący się monitoringiem wojskowej aktywności na terytorium Bialorusi telegramowy kanał „Białoruski Gajun". Podstawą doniesień jest zmiana w harmonogramie ćwiczeń

Węgry przyspieszą swój program rozwoju obronności, powiedział premier Viktor Orbán w piątek podczas rozmowy w państwowym radiu. (więcej…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 295 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
40%