Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) podpisały umowę z Izraelczykami na zakup wina produkowanego w osadach na okupowanych Wzgórzach Golan. Wywołało to falę gniewu wśród Palestyńczyków.

ZEA podpisały umowę z izraelską firmą na zakup wina, które jest produkowane na okupowanych Wzgórzach Golan. Kontrakt spowodował fale niezadowolenia wśród Palestyńczyków i przedstawicieli ruchu BDS – podał we wtorek portal “Al-Monitor”. W najbliższych dniach produkty trafią do sklepów winiarskich, hoteli i restauracji w Dubaju.

Umowa została podpisana pomiędzy firmą “African Eastern” oraz izraelską winiarnią “Golan Heights”.

W najbliższych dniach produkty trafią do sklepów winiarskich, hoteli i restauracji w Dubaju.

Umowa wywołała falę niezadowolenia wśród Palestyńczyków oraz przedstawicieli ruchu BDS (Boycott, Divestment and Sanctions).

BDS wzywa do ekonomicznego bojkotu Izraela do czasu zakończenia przez niego okupacji Zachodniego Brzegu, wzgórz Golan i wschodniej Jerozolimy, zrównania w prawach palestyńskich i żydowskich obywateli Izraela oraz umożliwienia powrotu palestyńskim uchodźcom i ich potomkom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W połowie września w Białym Domu Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Bahrajn podpisały porozumienie o normalizacji stosunków z Izraelem.

Wcześniej, pod koniec sierpnia bieżącego roku, szejk Chalifa ibn Zajed an-Nahajan, prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wydał dekret znoszący ustawę o bojkocie Izraela.

Umowy zakładają wzajemne otwarcie ambasad, a także współpracę gospodarczą.

al-monitor.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply