Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali czterech kurierów, którzy pomagali dziewięcioosobowej grupie cudzoziemców dostać się do Niemiec.

Jak poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna, funkcjonariusze SG z Legnicy zatrzymali czterech kurierów, którzy pomagali dziewięcioosobowej grupie cudzoziemców dostać się do Niemiec.

Nad ranem 14 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy zatrzymali na jednej z dróg prowadzących do Niemiec trzy pojazdy osobowe. Jednym z nich podróżowało dwóch obywateli Tadżykistanu, natomiast w kolejnych dwóch autach kierowcami byli obywatele Uzbekistanu. Ich pasażerami było 9 cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można by stwierdzić ich tożsamość i obywatelstwo. Cudzoziemcy twierdzą, że są obywatelami Iraku.

Jak ustalili funkcjonariusze SG obywatele Tadżykistanu konwojowali dwa pozostałe auta wiozące migrantów, sprawdzali i informowali uzbeckich kierowców o sytuacji na drogach, szczególnie o prowadzonych na szlaku ich podróży kontrolach przez Straż Graniczną lub inne służby. Przy kurierach funkcjonariusze SG zabezpieczyli równie dużą ilość gotówki, która pochodzi z przestępstwa.

Obecnie z zatrzymanymi cudzoziemcami prowadzone są dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

Przypomnijmy, w sobotę do Polski próbowało dostać się 88 nielegalnych imigrantów. Obywatele Iraku i Iranu przy wsparciu służb białoruskich przeprawili się pontonem przez Białoruś.

W piątek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 124 nielegalnych imigrantów. Część z nich przeprawiła się wpław przez rzekę Świsłocz.

Dzień wcześniej granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 89 imigrantów. Byli to obywatele Afganistanu, Syrii, Iranu i Iraku. Dodatkowo pod zarzutem pomocnictwa zatrzymano Ukraińca i Białorusina.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę Straż Graniczna informowała, że funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 2 cudzoziemców, którym przedstawiono zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa niezgodnego z prawem przekraczania granicy państwowej. Obaj, ze względu na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, zostaną wydaleni z Polski pod konwojem.

Zobacz także: Polskie służby uratowały nielegalnych imigrantów, którzy utknęli na bagnach [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply