Z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w niedzielę przeprowadzono w Polsce prawie 8 tys. testów na obecność koronawirusa. Następnej doby ich liczba spadła o kilka tysięcy. Zanotowano więc duży spadek ilości przebadanych próbek.

W poniedziałek, chwilę przed ogłoszeniem statystyk dotyczących ilości zakażeń koronawirusem w Polsce, resort zdrowia informował o testach przeprowadzonych w ciągu doby.  Ich liczba zmalała z 7,8 tys (w niedzielę) do 4,7 tys (w poniedziałek).

Zobacz także: Euractiv: Koronawirus: Polska w czołówce krajów z najmniejszą ilością testów na milion mieszkańców

Wcześniej, w piątek i  sobotę, liczba przeprowadzonych testów wynosiła niecałe 6 tysięcy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tymczasem jak podaje portal „Na Temat”, minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w poniedziałek, że „Wykonujemy około 8 tys. testów na dobę, potencjał jest na około 13 tys. Każdy, kto ma podejrzenie wirusa, powinien mieć zrobiony test. Medycy mają pierwszeństwo testowania”.

Zobacz także: Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa

natemat.pl / kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz