Pod Ministerstwem Spraw Zagranicznych nieuznawanego Emiratu Afganistanu doszło w środę do zamachu terrorystycznego.  Są ofiary śmiertelne.

Co najmniej pięciu cywilów zginęło, a kilku innych zostało rannych w wybuchu – powiedział rzecznik departamentu bezpieczeństwa w Kabulu Chalid Zadran, którego zacytowała agancja informacyjna TOLO News. Powiedział on, że Emirat Islamski potępia takie „ohydne” ataki i ukarze sprawców.

Rzecznik przekazał, że zamach terrorystyczny miał miejsce na ulicy, gdzie znajduje się siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych talibańskiego emiratu. Zadran dodał, że na miejsce przybyły siły bezpieczeństwa. Zdjęcia z miejsca wybuchu w mediach społecznościowych pokazują ciała ofiar na ulicy, opisuje TOLO News.

Ranni w wybuchu w pobliżu MSZ w Kabulu zostały przewiezione do Szpitala Ratunkowego. Nagranie TOLOnews pokazuje, jak niektórzy mieszkańcy Kabulu czekają przed szpitalem, szukając swoich krewnych, którzy ucierpieli w wybuchu.

Atak spotkał się z reakcjami na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Były prezydent Hamid Karzaj, obalony w 2021 r. przez talibów, „zdecydowanie” potępił na Twitterze wybuch i nazwał go aktem terrorystycznym oraz ocenił, że jest on sprzeczny z wartościami ludzkimi i islamskimi.

Zamachy terrorystyczne nie ustały po przejęciu władzy nad Afganistanem przez talibów, którzy w 2021 r. obalili proamerykańskie władze. Przeciw nim występuje jednak organizacja “Państwo Islamskiego – Prowincja Chorasan”. We wrześniu w zamachu bombowym zginęło w Kabulu dwóch Rosjan. Talibowie starają się likwidować struktury tego odgałęzienia ISIS.

tolonews.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply