Informacja o wysadzeniu samochodu Aleksandra Timofewa potwierdziło Ministerstwo Dochodów i Opłat Donieckiej Republiki Ludowej.

O zamachu informuje rosyjska agencja RIA Novosti. Agencja podała informację, że samochód ministra został wysadzony w Donbasie, a sam urzędnik otrzymał pomoc medyczną. Jego życiu, zdaniem agencji nie zagraża niebezpieczeństwo. Z kolei portal gazeta.ru donosi, że minister znajduje się w stanie krytycznym.Według oficjalnej podanych na stronie internetowej Donieckiej Republiki Ludowej, zamach nie zabił nikogo, jednak osiem osób zostało rannych.

CZYTAJ TAKŻE: Donieck: Giwi, znany dowódca separatystów, zginął w zamachu [+FOTO]

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, w zamachu użyto miny przeciwpiechotnej. Świadkowie twierdzą również, że po dwóch potężnych eksplozjach słychać było ostrzał z broni maszynowej.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Kresy.pl / iz.ru /gazeta.ru

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz