Wysłannik Departamentu Stanu USA Kurt Volker stwierdził, że doradca prezydenta Putina, Władisław Surkow jest architektem wydarzeń w Donbasie.

W wywiadzie udzielonym przez Volkera dla portalu dt.ua, oceniając rolę Władisława Surkowa w konflikcie w Donbasie, specjalny wysłannik Departamentu Stanu na Ukrainie ocenił, że jego udział jest w stanie pomóc w negocjacjach.

Surkow sprawia wrażenie człowieka dobrze przygotowanego technicznie do negocjacji. Jest aktywnym liderem z dobrymi koneksjami. To wszystko, a także bezpośredni kontakt z Władimirem Putinem to czynniki, które mogą pomóc w negocjacjach. Ja nie mogę bezpośrednio rozmawiać z prezydentem Rosji, ale Surkow, który go zna i regularnie z nim rozmawia może przekazać mu odpowiednie pomysły – tłumaczy Volker.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjsko-amerykańskie rozmowy w Mińsku nt. Ukrainy

Zaznaczył również, że w przeciwieństwie do Surkowa, on sam nie ma możliwości stale rozmawiać bezpośrednio z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Biorąc pod uwagę jak wygląda amerykański system rządów moje stanowisko pozostaje równorzędne ze stanowiskiem Surkow No, ale ja ​​nie jestem architektem tego, co dzieje się w Donbasu – dodał specjalny wysłannik amerykańskiej administracji.

ZOBACZ WIĘCEJ: Media: administracja Trumpa otworzy kanał dyplomatyczny z doradcą Putina – Surkowem

Władisław Surkow to rosyjski biznesmen i przedsiębiorca. Jest on twórcą pojęcia suwerenna demokracja i inicjatorem powołania proputinowskiej młodzieżówki Idący Razem, przekształconej później w organizację Nasi. Obecnie jest współpracownikiem prezydenta Władimira Putina. Eksperci twierdzą, że jest jednym z głównych socjotechników rządu na Kremlu.

Kresy.pl / pravda.com.ua

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz