Wzrost ofiar śmiertelnych koronawirusa we Francji

Francuscka Służba Zdrowia zgłosiła w środę 110 przypadków śmierci spowodowanych koronawirusem, co stanowi wzrost o 0,4% w przeciągu jednej doby – poinformował Reuters. Podczas okresu pandemii koronawirusa we Francji zmarły już 28 132 osoby.

Jak przekazuje w środę Agencja Prasowa Reuters, we Francji z powodu koronawirusa zmarły już 28 132 osoby, jest to czwarta najwyższa liczba na świecie za USA, Wielką Brytanią i Włochami. Francuska Służba Zdrowia zgłosiła w środę 110 przypadków śmierci spowodowanych koronawirusem, co stanowi wzrost o 0,4% w przeciągu jednej doby.

Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła o 418 do 143 845, co stanowi wzrost o 0,3%, zgodnie ze średnim dziennym wzrostem obserwowanym od czasu wycofania blokady krajowej.

Zobacz też: Francja i Niemcy porozumiały się w sprawie możliwości zaciągania długu publicznego przez Unię Europejską

We wtorek liczba przypadków wzrosła o 524, ale liczba ofiar śmiertelnych spadła z powodu korekt zgłoszonych przez regionalne ośrodki zdrowia w domach opieki.

„Będziemy musieli poczekać do końca przyszłego tygodnia, aby wiedzieć, czy zanieczyszczenia ponownie wzrosną”, powiedziała profesor Genevieve Chene z uniwersytetu w Bordeaux dodając, że ramy czasowe oznaczają opóźnienie między inkubacją choroby a zebraniem wiarygodnych danych na temat infekcji.

Zobacz też: Francja: pracownicy Carrefoura odmawiają pracy po śmierci kasjerki zarażonej koronawirusem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chene przekazała również, że ofiary śmiertelne COVID-19, które przeybywały w domach nie powinny przekroczyć jednego procenta całkowitej liczby ofiar śmiertelnych. Jednak oficjalne szacunki powinny zostać opublikowane dopiero pod koniec czerwca.

Liczba osób intensywnie leczonych z powodu COVID-19 spadła o 5,3% do 1 794. Liczba osób w szpitalach z tą chorobą spadła z 18 468 pacjentów we wtorek do 17 941.

Zobacz też: Francja: Skok ofiar śmiertelnych koronawirusa po zmianie sposobu liczenia

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz