Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o rekordowym wskaźniku nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. USA pozostają epicentrum pandemii.

Jak podała WHO – „W ciągu ostatnich 24 godzin […] wpłynęły dane o 106 tys. przypadkach zakażeniach, co jest najwyższym dobowym wskaźnikiem od wybuchu epidemii. Prawie dwie trzecie tych przypadków zarejestrowano tylko w czterech krajach” – zacytowała w środę rosyjska agencja informacyjna Interfax. WHO nie skonkretyzowała o których państwach napisano, ale portal Worldometers.info podaje, że najwięcej nowych przypadków zakażeń odnotowano w USA, Rosji, Brazylii i Indiach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem SARS COVID-19 na świecie przekroczyła w środę liczbę 5 milionów. Światowym epicentrum pandemii pozostają USA. Od początku pandemii odnotowano tam już łącznie 1,570 mln zarażeń. W ciągu doby przybyło ich 20,2 tys. W państwie tym zmarło już 93,5 tys. nosicieli wirusa. W ciągu doby liczba zgonów wzrosła o 1,5 tys.  W USA wyleczono już 361,1 tys. osób.

Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń znajduje się Rosja z 299,9 tys. przypadków. Liczba ta zwiększyła się w ciągu doby o 9,2 tys. W Rosji zmarło już 2,8 tys. nosicieli wirusa, 115 w ciągu doby. Wyzdrowiało 76,1 tys. Rosjan. Na trzecim miejscu znajduje się ciągle Hiszpania z łączną liczbą zarażeń na poziomie 278,8 tys. Jednak w Hiszpanii pandemia wyraźnie spowalnia – w ciągu doby odnotowano 615 nowych przypadków.

Pandemia szybko rozwija się natomiast w Brazylii. Łącznie ujawniono tam od początku pandemii 271,8 tys. zarażonych, przy czym w ciągu doby liczba ta zwiększyła się aż o 16,5 tys. nowych przypadków. Z powodu koronawirusa w Brazylii zmarło już 17,9 tys. osób, w ciągu doby 1130. Wyleczono 106,7 tys. osób.

Duży wzrost nowych zakażeń w ciągu doby odnotowano w Indiach (6,1 tys. więcej) , w Peru (o 4,5 tys. więcej) i Chile (o 3,5 tys. więcej).

Czytaj także: Wzrost ofiar śmiertelnych koronawirusa we Francji

interfax.ru/wolrdometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz