Wypadek amerykańskiej cysterny wojskowej niedaleko Bydgoszczy [+VIDEO/+FOTO]

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lisi Ogon w woj. kujawsko-pomorskim jadąca w konwoju amerykańska cysterna z paliwem lotniczym wpadła do rowu. Trasa jest zablokowana.

Jak podała w sobotę przed południem stacja RMF FM, na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lisi Ogon w woj. kujawsko-pomorskim doszło do wypadku amerykańskiej cysterny wojskowej. Pojazd, według oznaczeń, przewoził paliwo lotnicze.

Według informacji radia RMF FM, cysterna przewoziła paliwo lotnicze. Jak informują służby, doszło do niewielkiego wycieku. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, a trasa jest zablokowana w obu kierunkach. Jak relacjonował słuchacz RMF informujący o zdarzeniu, ruch jest bardzo duży, bo wielu ludzi jedzie tamtędy nad morze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać leżącą w przydrożnym rowie, przewróconą na bok cysternę. Przed nią i za nią stoją inne amerykańskie pojazdy wojskowe, które prawdopodobnie jechały z cysterną w jednym konwoju, jadącym zapewne w trasą DK10 w kierunku północnym.

Stacja Polsat podała, że do wypadku doszło na 262. km dk 10, pomiędzy miejscowościami Pawłówek i Białe Błota.

Mariusz Kwiatkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformował, że na miejscu jest strażacka grupa chemiczna.

„Ustalamy, jakie paliwo było przewożone w cysternie. Według międzynarodowych oznaczeń na cysternie, jest to paliwo lotnicze. Konieczne będzie postawienie cysterny na kołach. Jeszcze nie wiadomo, czy trzeba będzie przepompowywać paliwo” – powiedział Kwiatkowski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podał serwis bydgoszcz.naszemiasto.pl, strażacy z Bydgoszczy otrzymali zgłoszenie o wypadku w sobotę około godziny 9:31. Drogą Krajową numer 10 przejeżdżał amerykański konwój, składający się z siedemnastu pojazdów. Wypadek miał miejsce w miejscowości Lisi Ogon, na wysokości stacji paliw. Z ustaleń policji wynika, że cysterna „złapała pobocze” i wjechała do rowu, następnie przewróciła się i w efekcie nastąpił wyciek paliwa.

Do wypadków z udziałem pojazdów armii USA w Polsce dochodziło wcześniej już niejednokrotnie.

Przeczytaj: Amerykańscy żołnierze ranni w wypadku ciężarówki w Wielkopolsce

Zobacz: Wypadek wozu bojowego armii USA pod Brodnicą. Drzewa łamią się jak zapałki [+VIDEO]

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem

Zobacz również: A2 zablokowana po wypadku ciężarówek amerykańskiej armii

RMF / PAP / bydgoszcz.naszemiasto.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz