Ukraińskie źródła informują w poniedziałek o kilkunastu ostrzałach ze strony donbaskich separatystów. Tymczasem separatyści twierdzą, że ukraińska armia ostrzelała Donieck.

Jak podała w poniedziałek ukraińska agencja informacyjna UNIAN, w ciągu doby donbascy separatyści 13 razy otwierali ogień w kierunku ukraińskich pozycji. Przy czym według ukraińskich wojskowych do ostrzału użyto moździerzy kaliber 82 mm, które zgodnie z porozumieniami mińskimi powinny być wycofane z linii frontu. Użyte zostały także granatniki i wielkokalibrowe karabiny maszynowe.

Według komunikatu ukraińskich wojskowych ostrzelane zostały pozycje w rejonie miejscowości Szyrokino, Łebiedinskoje, Tałakowka, Piszczewik, Wodianoje, Jużnoje, Nowotoszkowskoje, Krymskoje, Popasnaja i Szumy. Strona ukraińska twierdzi, że nie poniosła żadnych strat i zareagowała – “Na ostrzały ze strony zbrojnych formacji Federacji Rosyjskiej [tak strona ukraińska określa przeciwnika w Donbasie] nasze oddziały dały adekwatną odpowiedź”.

UNIAN informuje jednak także, że w czasie wykonywania akcji bojowej zginął Paweł Tichonow, dowódca zwiadu 42. wydzielonego batalionu z 57. wydzielonej brygady piechoty zmechanizowanej.

Tymczasem powiązany z donieckimi separatystami portal Noworossija podał informację o nocnym ostrzale Doniecka przez armię ukraińską. Portal zamieścił nagrania na których słychać kanonadę oraz nagranie wywiadu z mieszkańcami Doniecka. Stojąc w zrujnowanym budynku mężczyzna twierdzi, że jest to jego dom zniszczony przez pocisk wystrzelony przez Ukraińców. Inna kobieta, która przedstawia się jako Marina Zakorka, twierdzi, że ostrzał Ukraińcy zaczęli w niedzielę koło godziny 21.30 i trwał on 20 minut.

Czytaj także: Donbas: Flaga Wehrmachtu nad pozycjami ukraińskiej armii? [+VIDEO]

unian.net/novorosinform.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply