W środę z terytorium Libanu wystrzelono trzy rakiety w kierunku Izraela, izraelska artyleria otworzyła w odpowiedzi ogień w kierunku Libanu, podała służba prasowa Sił Obronnych Izraela.

Jak poinformowała w środę służba prasowa Sił Obronnych Izraela z terytorium Libanu wystrzelono trzy rakiety w kierunku Izraela, izraelska artyleria otworzyła w odpowiedzi ogień w kierunku Libanu.

„Trzy rakiety zostały właśnie wystrzelone z Libanu w kierunku północnego Izraela. Dwie rakiety wylądowały w Izraelu, a jedna spadła w Libanie. W odpowiedzi nasze siły artyleryjskie wystrzeliły w kierunku Libanu” – czytamy w oświadczeniu.

Według izraelskiego radia państwowego Kan, po stronie izraelskiej nie było ofiar. Radio podało, że obecnie premier Izraela Naftali Bennett i minister obrony Benny Gantz prowadzą w Knesecie konsultacje w sprawach bezpieczeństwa.

Służba prasowa IDF poinformowała, że w środę w zaludnionych miejscowościach Kiryat Shmona, Kfar Giladi i Tel Hai położonych w pobliżu granicy z Libanem zabrzmiały syreny alarmowe. Według radiostacji system obrony powietrznej Żelazna Kopuła nie został użyty do przechwycenia pocisków.

Kresy.pl/IDF

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply