Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Irańczycy przypuścili w środę uderzenie na międzynarodowe lotnisko w Kuwejcie. Oświadczenie w tej sprawie wydał Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej.
Korpus potwierdził uderzenie i oświadczył, że atak ten "powinien służyć jako lekcja" dla wrogów Iranu, a każdy „akt agresji” w Cieśninie Ormuz spotka się nawet z „surowszą reakcją”, jak zacytował w środę portal Roya. Rdzeniowa instytucja Republiki Islamskiej podkreśliła, iż zakłócenie ruchu statków do i z irańskich portów będzie miało „wysoką cenę”.
Korpus Strażników określił atak na kuwejckie lotnisko był odwetem za amerykańskie uderzenie na tankowiec M/T Lexie, który według amerykańskie płynął w kierunku irańskiego portu mimo blokady. Irański odwet może świadczyć, że tak było faktycznie.
Koncern Kałasznikow opracował RPŁ-7, lekki karabinek maszynowy kalibru 7,62 mm zasilany z taśmy. Broń ma zapewnić rosyjskim pododdziałom większą gęstość ognia niż konstrukcje zasilane magazynkami. (more…)
Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rosselhoznadzor) wprowadza tymczasowe ograniczenia na import owoców pestkowych oraz świeżych winogron z Armenii.
Rosselhoznadzor poinformował, że ograniczenia te dotyczą produktów „pochodzących i wysyłanych z Republiki Armenii”. Dotyczy on następujących owoców wiśni, czereśni, moreli, śliwek, brzoskwiń i nektarynek oraz winogron. Zakaz dotyczy nie tylko wwozu do Rosji, ale też tranzytu przez jej terytorium do innych państw Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego (EAES). Decyzja została podjęta w oczekiwaniu na opracowanie odpowiedniego protokołu zapewniającego bezpieczeństwo wysyłanych produktów, twierdzi rosyjska służba, jak zrelacjonował Interfax.
„Wzrost liczby wykrytych naruszeń wskazuje na konsekwencje likwidacji Ministerstwa Rolnictwa Armenii. W wyniku reformy strukturalnej obowiązki te zostały przeniesione na Ministerstwo Gospodarki. Biorąc pod uwagę, że produkty importowane ostatnio z Armenii nie spełniają wymogów fitosanitarnych EAES i Rosji, można założyć, że Ministerstwo Gospodarki Armenii boryka się z problemami strukturalnymi i nie jest w stanie wywiązać się z ciążących na nim obowiązków po likwidacji Ministerstwa Rolnictwa” - twierdzi Rosselhoznadzor.
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał stanowisko swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi w sprawie nadania jednej z ukraińskich jednostek imienia „bohaterów UPA”. Kosiniak-Kamysz oświadczył, że decyzja Kijowa jest „gloryfikowanie UPA jest nie do zaakceptowania”.
W ubiegłym tygodniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał jednej z jednostek wojskowych nazwę „Bohaterów UPA”. Decyzja wywołała reakcje w Polsce zarówno ze strony rządu, jak i prezydenta. Swój sprzeciw wyraził już m.in. szef MSZ Radosław Sikorski i premier Donald Tusk. Teraz szef MON zadeklarował, że będzie zabiegał o zmianę tej decyzji.
We wtorek szef MON zapowiedział rozmowę ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Mychajłem Fedorowem. Dzień później poinformował, że przekazał stronie ukraińskiej polskie stanowisko.
Premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał wojsku przeprowadzenie ataków na cele Hezbollahu na południowych przedmieściach Bejrutu. Decyzja zapadła po nasileniu walk w południowym Libanie.
Jak podała w poniedziałek agencja Reuters, Netanjahu oraz minister obrony Israel Katz polecili izraelskiej armii uderzenie w „cele terrorystyczne” w południowych przedmieściach Bejrutu, znanych jako Ad-Dahija. To obszar kontrolowany przez Hezbollah i uważany za jeden z głównych bastionów tej organizacji.
Eskalacja zbrojna jaką Izraelczycy rozpoczęli w Libanie miała wywołać wściekłość prezydenta USA, który miał wylać ją na premiera Binjamina Netanjahu w czasie rozmowy telefonicznej.
Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną z Netanjahu w poniedziałek, a więc równo tydzień po ogłoszeniu przez niego nowej operacji ofensywnej na terytorium Libanu. Jak twierdzi portal Axios w czasie rozmowy miało dojść do wybuchu amerykańskiego prezydenta, który w ostrych słowach zwrócił się do swojego sojusznika, krytykując jego agresywne działania.
Według źródeł Axiosa zaznajomionych z treścią rozmowy, Trump oskarżył Netanjahu o niewdzięczność i zaatakował go wprost, mówiąc: „Jesteś pie***ym wariatem. Siedziałbyś w więzieniu, gdyby nie ja. Ratuję ci tyłek. Wszyscy cię teraz nienawidzą. Wszyscy nienawidzą Izraela z tego powodu” - przytoczył za amerykańską redakcją portal libańskiej Al Mayadeen. "Co ty, k***a, robisz?" - miał zwrócić się do izraelskiego premiera Trump.
Ten człowiek finansowany jest przez niemieckie fundacje, postawienie go przed sądem za pomówienie Issakowicza i po wyroku wywalenie na zbity pysk z UW to całkiem sensowna sprawa.
Jego wypowiedź jest prowokacją mającą wplątać PIS w sprawę. Wywalenie z Polski niemieckich fundacji przy partyjnych to najlepsza odpowiedź.
tagore
Unikałem wypowiidzi w obawie przed jednoznaczną tendencyjnością.Przyznaję,że dla mnie kutas Wójcicki to marna antypolsks swołócz.Ten antypolski posrańczy debil chowa się cały czas na płatnym antypolskim p[osterunku.Tej Wójcickiekj,antypolsksa świnia nie ma nic wspólnego z polskim patriotyzmem.Antypolska męda Wójcicki to idealny cel dla polskich patriotów.
A czy dr Wójcicki jest agentem wpływu Ukrainy? Też pytam.
Wójcicki jest niewątpliwie płatnym agentem SBU i zapewne również niemieckim.
a ty wóycicki jesteś człowiekiem wpływu berlina, wnioskuję to po twoich wypowiedziach
Wypierd..lic tego szuje, zdrajce i agenta UPAdliny z UW natychmiast. Na co Pan czeka Panie Gowin!!!! Co do Panan Wszczykowskiego to lize pan sasrane dupska UPAdlinskiego zbrodniczego rezimu. Pan nie ma za grosz honoru.
“Kazimierz Wóycicki” to warszawski ŻYD. On był też dyrektorem oddziału IPN w Szczecinie – pytanie – ile spraw przeciw chachłatym rezunom z UPA zostało przez niego upierdolonych przy takich poglądach jak ten, by Szuchewycz był polskim bohaterem? Byłoby najlepiej by miał na czole wypaloną gwiazdę dawida – wtedy jego wypowiedzi nie byłyby dla Polaków tak szokujące, bo przy tym oczywiście zmienionym imieniu i nazwisku na pewno wielu ogłupił.
Potwierdzę słowa “jaroslaua”. Cytat z wikipedii: “od 2004 r. [wóycicki] był dyrektorem szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej”. I jak w taki razie polski instytut pamięci narodowej miał ścigać ludobójstwo zbrodniarzy banderowskich, jeśli na czele wstawiano takich dla których zbrodniarz szuchewycz był … gieorjem. Jeśli nie wymieciemy z Polski tej mafii agentury wyznawców zła, to oni zniszczą nam ojczyznę.
z wikipedii? Litości, naprawdę. Tu o w/w żydzie piszą obrzezańcy z gówno prawda http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,2443787.html
tu Grzegorz Braun ujawnia “Wóycickiego” jako “zawodowego” ŻYDA z Warszawy – 57 minuta 19 sekunda https://youtu.be/YtI-_Q88y88?t=3439
Czy wśród studentów(polskich) nie ma żadnego z jajami.Przecież takiej gnidzie w ryj dać to przyjemność.
Niech ukraińscy agenci OUN tacy jak parszywa morda Wóycicki obszczekują polskich patriotów ile chcą a nam to i nic innego nie przeszkodzi w podtrzymywaniu pamiȩci o setkach tysiȩcy polskich rodzin nieludzko, okrutnie, sadystycznie i barbarzyńsko zakatowanych przez zach. Ukraińców. Ten lud wampirów co sto lat urządza krwawe igrzyska: ludobójstwo Polaków. W 1768 była to rebelia hajdamacka – 200 000 bestialsko zamordowanych Polaków. W 1846 były to rzezie Szeli. W 1941 – 1946 było to ukraińskie ludobójstwo na Polakach: około 400 000 zakatowanych ofiar polskich ( “Gorzka Prawda, Zbrodniczość OUN-UPA, Spowiedź Ukraińca”, Toronto, Warszawa, Kijów 1995. str. 279 ). http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html Napadając na ks. Isakowicza-Zaleskiego, krzywy niegolony pysk Wóycicki staje po stronie krwawych katów polskich dzieci, którym Ukraińcy wypruwali jelita i wrzucali do studni. Jakie jest prawdziwe nazwisko tego nieogolonego, bandyckiego, bulwiastego pyska zboczeńcy?
https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw
https://www.youtube.com/watch? v=AwxLIW81rRY
https://www.youtube.com/watch?v=osOtqU2Rch8
https://www.youtube.com/watch?v=FeiiFpYXXiE
co za żydowski ryj.TAKI PODOBNY JAK ŻYDA SZUCHEWYCZA I PÓŁZYDA BANDERY.Tfu.
Napiszę krótko: kolejna parszywa, obraźliwa i kłamliwa wypowiedź Wóycickiego.
Skandalem jest też to, że dostaje czas antenowy w mediach publicznych na głoszenie swoich herezji.
Protestuję, bo szanujące się państwo nie powinno z pieniędzy publicznych finansować takiego nikczemnika. Niech go opłacają ukraińscy oligarchowie.
Nie ma się co podniecać, w każdym stadzie zajdzie się jakaś tzw. czarna owca. Ten przypadek tylko to potwierdza. Brawo ks. Isakowicz, który niezłomnie walczy o prawdę w sprawie ludobójstwa na Wołyniu. Nazywanie go agentem kremlowskim przez “profesora” to nie pierwszy policzek, który na pewno ksiądz jeszcze dostanie. Profesora można mieć w tytule, ale uczciwym człowiekiem nie koniecznie.
O osobie ks. Issakowicza-Zalewskiego świadczy jego chlubny życiorys! Natomiast pan Wójcicki to sam jest niezły agent. Nie wiadomo, czyj i jaki, choć sądząć po wypowiedziach usprawiedliwiających nazistów-morderców Polaków z UPA raczej nie służy on polskim interesom. Czyżby to tel. Republika zapraszała takie “autorytety”? To takie jakby metody z GW?
Obawiam się,że tylko proces sądowy o zniesławienie odniósłby skutek, ale watpię, czy ks. Tadeusz bedzie w stanie włóczyc sie z kanalią po sądach, na to trzeba miec pieniądze, czas i nerwy.
Właśnie w takiej nagonce za poglądy (i to w żadnym stopniu kontrowersyjne!!!!) i bezsensownej szpiegomanii leży zagrożenie demokracji, ale żaden usmarkany KOD tym się nie przejmuje.
Co do tej mendy Wóycickiego nie miałem złudzeń. Nie rozumiem tylko bezczelności dyr. studium UW Malickiego mówiącego, że to tylko prywatne wypowiedzi jego pracownika. Jeśli ta menda jest zapraszana jeszcze gdziekolwiek, to tylko jako pracownik “naukowy” SEW UW czyli tzw. “ekspert”, a nie jako osoba prywatna. On po prostu reprezentował Uniwersytet Warszawski, nawet jeśli nikt go tam nie delegował. I jak to się ma do zawieszenia profesora Bogusława Pazia z UWr sprzed roku, kiedy użył on określenia “ścierwo banderowskie”? Zrobił to nie w radiu jako ekspert tylko rzeczywiście na prywatnym koncie FB.
Po jego gebie widac jaka obca nacje reprezentuje ten psorek
Wraca stara spiewka, – kto nie kocha ukrainskich bohaterow narodowych jak Bandera czy Szuchewycz, automatycznie staje sie “ruskim agentem”. Kto pamieta co robilo OUN – UPA, ten automatycznie staje sie “ruskim agentem”, a do tego czlowiekiem zawistnym, bo zazdrosci rycerskiej chwaly dzielnym molojcom spod znaku tryzuba. Ciekawe, czy pan profesor juz uczy swoich niektorych studentpw, ze nalezy „rezat Lachiw” czy jeszcze troche z tym poczeka ?
W tej rozmowie padły jeszcze inne obraźliwe i złowrogo brzmiące dla nas zdania m.innymi o tym że powinniśmy przestać traktować Ukrainę z pobłażaniem jak młodszego braciszka zwłaszcza w Polsce powinniśmy się tego uczyć bo Ukraina ma większe znaczenie niż Polska i to my się mamy od nich uczyć a nie oni od nas. proponuję Kresy.pl rozszerzyć komentarz na ten temat.
Po takiej wypowiedzi tego ” osobnika ” widzę przynajmniej jeden pozytyw, a mianowicie to że nas trzeźwo myślących nie jest tak mało i że jest spora grupa ludzi na której myślenie nie jest w stanie wpłynąć żadna obca propaganda.Po drugie to to że z księdzem Issakowiczem-Zalewskim mało kto mógłby się równać na honor i patriotyzm .
K.wóycicki -bandyta i przestepca wobec narodu polskiego trzeba to opisywac gdzie sie da wszystkich nie złapią a kanalia bedzie miała opinie zbrukaną
K.wóycicki -bandyta i przestepca wobec narodu polskiego trzeba to opisywac gdzie sie da wszystkich nie złapią a kanalia bedzie miała opinie zbrukaną
Jego Magnificencja
prof. dr hab. Marcin Pałys
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa to jest adres bezposrednio do rektora niech każdy napisze że protestuje przeciwko antypolskim wystąpieniom kanali wóycickiego oczywiście bez kanali to może dziada wywala na zbity pysk niech swoje mądrości wygłasza na upadlinie
Kolejny banderowiec dołączył do grupy Waszczykowski-Wujec-Nowak-Gosiewska-Żurawski vel…coś tam-Kowal-Tokarczuk,itd.itd….Teraz widać jak na patelni jacy to uczeni w piśmie i mowie polskiej “gadają” po polsku i plują na Naród Polski.Wystarczy popatrzeć na facjatę tego Wóycickiego aby zobaczyć upowskiego ryzuna…Odczep się matole upowski od ks.Isakowicza-Zaleskiego….przestań pomawiać.Zajmij sie swoim pobratymcem Stepanem Banderą,Szuchowyczem ,Doncem innymi mordercami z pod znaku tryzuba…Tu możesz czuć się mocny ! Szkaradna mordo i kanalio! Wynocha z Polski do swoich braci z “prawego sektora” tam twoje miejsce, azjatycki śmieciu!
U mnie w przedszkolu zwykło się mawiać: “kto się przezywa, ten tak samo się nazywa”. Tacy banderowscy agenci jak ten osobnik mogą działać tak jawnie i bezczelnie tylko dlatego, że są tolerowani lub nawet mają poparcie przedstawicieli najwyższych szczebli polskiej administracji. Przy czym wielu z nich różni od niego jedynie to, że z racji swojej pozycji nie mogą działać tak ostentacyjnie. Warto też zauważyć kolejny głos, po Romaszewskiej-Guzy, za cenzurowaniem prawdy o Ukrainie w internecie. Co w sumie jest zjawiskiem pozytywnym, świadczącym o tym, że banderowcy się nas boją:)
Ma Pan rację. Wszyscy wiemy ze obecne “odrodzenie” banderowskie, swobodę prawy sektor itd. finansują głównie ruskie. Mają okazję aby walić w Ukraine i kazdą niesłużalczą im tamtejszą władzę jak w bęben. To wypróbowany wariant z czasów koliszczyzny. Mają to na kremlu przetrenowane. Wójcicki to taki sam rusko – pruski sługus.
Z samego nagłowka , wiedziałem że to chodzi o to probanderowskie ścierwo. Pogratulować UW kadry naukowej a studentom “wybitnego” wykładowcy.
A czy wiecie koledzy kto został nowym dyrektorem IPN w Rzeszowie ????
Wasz porąbany na umyśle bandera czy wiesz kim był no? wóycicki Ojciec bandery, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów! młody bandera bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok).
Wyjątkowo podła kreatura odlana z tej samej formy co Żurawski vel Grajewski. I takie typy spod ciemnej gwiazdy zajmują eksponowane stanowiska w polskiej polityce i nauce. To tylko świadczy o tym, że Polacy nie mają już własnego państwa. Zostało ono zawłaszczone przez wrogów polskości. Niestety rację miał jeden z aparatczyków poprzedniej ekipy rządzącej mówiąc, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.
banderowski pomiot wóycicki powinien odpowiedzieć za szykanowanie ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego. Ksiądz jest jednym z największych polskich patriotów naszych czasów, przez długie lata sam z grupką osób walczyło prawdę i szacunek dla pomordowanych przez dzicz upaińską. CZEŚĆ I CHWAŁA KS. ISAKOWICZ-ZALESKIEMU !!!
Ciekawe czemu do czasu wojny w Donbasie o zbrodniach na Wołyniu była cisza. Nie było internetu i portali? Cudów nie ma…
To nie tak, że była cisza. Na tym portalu i w kilku innych miejscach o tym się mówiło, nawet o TV zachaczyło kilka razy. To dzięki uporowi środowisk Kresowych jest o tym coraz głośniej. Dla mnie zawsze najbardziej wstrząsające sa wspomnienia światków. Z pierwszymi zetknąłem się już bez mała 6/7 lat temu.
A co, teraz się tak głośno zrobiło o Wołyniu? W mediach tzw. “gównego nurtu” mówią o tym najczęściej w kontekście “ruskiej propagandy”, tak jakby tysiące polskich ofiar zbrodniarzy ukraińskich same na to nie zasługiwały. Jeśli teraz się ktoś wypowie oficjalnie, to najczęściej tylko dzięki obecności w Sejmie niektórych posłów od Kukiza, narodowców, lub nielicznych z PIS-u. Wiem, że dla niektórych filobanderowców to i tak “za głośno”. Miarą zakłamania i antypolskiej propagandy jest też zdziwienie młodych ludzi, kiedy dowiadują się dopiero teraz o Wołyniu.
Widać, że to ukrainiec! Draństwo trzeba tępić! Tacy jak on nie mają prawa pluć w twarz rodzinom Polaków pomordowanych bestialsko przez ukraińskich banderowców. To skandal. Myślałem ,że po zmianie rządu kłamstwa historyczne będą niemożliwe a jednak bieżąca polityka decyduje. Prawda i tak kiedyś zwycięży!!!!!! Jako historyk protestuję przeciwko kłamstwom tego kogoś!!!
Wojcicki to jeden z 2.7 miliona zydow ukrytych pod polskimi nazwiskami i ma to wypisane na twarzy.
Dlaczego jak widzę nie ogolonego faceta to ręka sięga po granatnik?
Wypowiedzi tej banderowskiej popłuczyny nadają się tylko do spuszczenia w klozecie