Polska Grupa Zbrojeniowa zorganizowała we współpracy z Hyundai Rotem cykl warsztatów przemysłowych dotyczących potencjalnych obszarów strategicznej współpracy. Celem spotkań jest wypracowanie formuły partnerstwa PGZ z Grupą z Korei Południowej.

Jak poinformowała PGZ w piątkowym komunikacie, Polska Grupa Zbrojeniowa zorganizowała we współpracy z Hyundai Rotem cykl warsztatów przemysłowych dotyczących potencjalnych obszarów strategicznej współpracy. Celem spotkań jest wypracowanie formuły partnerstwa PGZ z Grupą z Korei Południowej.

Warsztaty odbyły się zarówno w Warszawie jak i w kilku przedsiębiorstwach, wytypowanych w toku poprzednich spotkań jako potencjalne centra kompetencyjne dla wspólnych polsko-koreańskich projektów dot. przemysłu obronnego jak i oferty cywilnej.

Zobacz też: Hyundai Rotem: jesteśmy gotowi do transferu technologii do polskiego przemysłu, aby produkować czołgi K2PL w Polsce

“Formuła warsztatów ma finalnie doprowadzić do możliwości zawarcia porozumień przemysłowych pomiędzy naszą Grupą a naszym koreańskim partnerem. Rozmowy dotyczą wielu obszarów, w których koreańskie technologie i nasze kompetencje przekładają się na obopólne korzyści. W dwóch znaczących projektach, kołowym oraz gąsienicowym nasze interesy są zbieżne i liczę, że niedługo będziemy mogli ogłosić szczegóły tych przedsięwzięć” – podkreślił Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

“Polska Grupa Zbrojeniowa aktywnie rozwija swoją ofertę produktów i usług, które przekładałyby się na wzrost potencjału Sił Zbrojnych RP oraz formacji sojuszniczych. Pozyskanie tak renomowanego partnera, jakim jest Hyundai Rotem to szansa dla przedsiębiorstw Grupy na rozwój ich oferty m.in. w obszarze platform pancernych oraz kołowych, które byłyby produkowane oraz kompletowane w Polsce” – czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Ukraińcy chcą koreańskich czołgów

“Partnerski format współpracy to preferowana dla nas ścieżka pozyskania technologii kluczowych dla dalszego rozwoju oraz budowy autonomii Grupy w segmencie projektów pancernych i samochodowych” – dodał prezes Chwałek.

Drugim filarem rozmów z koreańskim przedsiębiorstwem są rozwiązania, wyroby oraz usługi z przemysłu ciężkiego nakierowane na rynek cywilny. Pozyskanie wiedzy oraz technologii do ich produkcji i współpraca przy ofertowaniu pozwoliłoby na wzmocnienie oferty Grupy w segmencie rozwiązań pozamilitarnych.

Zobacz też: Koreańczycy chcą zbudować w Polsce sześć reaktorów atomowych

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply