Rząd Korei Południowej planuje dokonać przeglądu zakazu dostaw śmiercionośnej broni na Ukrainę – przekazał w czwartek portal Yonhap News.

Jak podały ukraińskie media powołując się na Yonhap News, rząd Korei Południowej planuje dokonać przeglądu zakazu dostaw śmiercionośnej broni na Ukrainę.

Po podpisaniu umowy o partnerstwie strategicznym między Rosją a KRLD, która obejmuje także wzajemną pomoc wojskową w przypadku agresji, rząd Korei Południowej w trybie pilnym zaczął rozważać zniesienie zakazu dostaw broni na Ukrainę.

„Rząd wyraźnie podkreśla, że ​​wszelka współpraca, która bezpośrednio lub pośrednio pomaga Korei Północnej zwiększyć jej siłę militarną, stanowi naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i podlega monitorowaniu i sankcjom ze strony społeczności międzynarodowej” – powiedział Jang Ho-jin, dyrektor Narodowego Komitetu ds. Biuro Bezpieczeństwa Kancelarii Prezydenta.

Zdaniem urzędników państwowych, obecnie została podniesiona kwestia otwartej pomocy dla Ukrainy i przekazania jej śmiercionośnej broni. Należy podjąć ten krok ze względu na podobne wsparcie KRLD dla Rosji w tej wojnie.

„Planujemy ponowne rozważenie kwestii wsparcia zbrojeniowego dla Ukrainy” – oznajmił koreański rząd.

Zezwolenie na eksport broni musi zostać rozpatrzone przez prezydenta, ale w tej chwili większość urzędników państwowych jest skłonna poprzeć transfer niezbędnej broni wojskowej na Ukrainę. Ponadto rząd planuje zwiększyć liczbę towarów, których eksport do Rosji będzie objęty zakazem, w tym produkty przemysłu ciężkiego.

Zobacz też: Żołnierze KRLD naruszyli granicę Korei Południowej

Kresy.pl/Yonhap News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply