Wrocław: niebawem rusza kampania mobilna informująca o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej

W przyszłym tygodniu rusza kolejna kampania mobilna informująca o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – tym razem we Wrocławiu.

Po Warszawie przyszła kolej na Wrocław. Niebawem w tym mieście rozpocznie się kolejna część kampanii mobilnej organizowanej przez Fundację „Wołyń Pamiętamy”. Jej celem jest informowanie społeczeństwa w Polsce o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Kampania we Wrocławiu będzie mieć podobny charakter, jak wcześniej w Warszawie. Wówczas, na początku lutego br., przez tydzień samochód z dwustronnym, podświetlanym billboardem informującym o ukraińskim ludobójstwie na obywatelach II RP w latach 1939 do 1947 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej jeździł naprzemiennie po dwóch trasach w Warszawie. W ciągu każdego dnia pokonywano około 100 km.

Przeczytaj: Kampania mobilna nt. ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej na ulicach Warszawy [+FOTO]

Wcześniej analogiczne wielkoformatowe plakaty, upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wieszane były w różnych miejscach w Polsce. We wrześniu 2018 roku informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4. Środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Inicjatorka akcji Katarzyna Sokołowska mówiła wówczas, że jest to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja tego rodzaju. Niedługo później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy. Niedługo potem kolejny został zainstalowany miejscowości Dźwierzuty pod Olsztynem, a z zebranej w ramach zbiórki kwoty sfinansowano kolejne akcje, m.in. w Opolu i we Wrocławiu.

We Wrocławiu kolejna część kampanii mobilnej ruszy już w najbliższy wtorek i potrwa 7 dni, do poniedziałku 25 marca. Codziennie samochód z billboardem będzie pokonywać trasę 100 km.

Tym razem, inaczej niż w przypadku akcji w stolicy, samochód dodatkowo będzie posiadał nagłośnienie, z którego odtwarzany będzie tekst, przypominający „o ludobójstwie na obywatelach II RP dokonanym przez ukraińskich szowinistów z OUN-UPA, wspomaganych ochoczo przez ukraińskich sąsiadów Polaków”.

„Nasi pomordowani rodacy do dzisiaj leżą w haniebnych dołach śmierci bez szansy na ekshumację i katolicki pochówek” – głosi tekst, udostępniony redakcji portalu Kresy.pl.

Organizatorka akcji, pani Katarzyna Sokołowska już wcześniej mówiła w rozmowie z portalem Kresy.pl, że jest ona skierowana przede wszystkim do społeczeństwa polskiego, rządzących naszym krajem, a także do licznie przybywających do Polski Ukraińców. Podobnie jak wcześniej, zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki ofiarodawcom, za które organizatorzy serdecznie dziękują.

Przypomnijmy, że latem 2017 roku działacze Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce przeprowadzili podobną akcję na Podkarpaciu. Wówczas w ramach akcji „Stop Gloryfikacji UPA w Polsce” po miastach Podkarpacia jeździł mobilny baner z informacją o ludobójstwie na Polakach dokonanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez OUN-UPA.

Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Pawel Osterwa
  Pawel Osterwa :

  Nareszcie i we Wrocławiu miłośnicy siekier i wideł będą mogli sobie popatrzeć na “dzieło” swoich przodków. Może wówczas przestaną udawać, że nic o tym nie słyszeli. Pozdrowienia dla pomysłodawczyni i organizatorki całej akcji – Pani Kasi, Fundacji i całej grupy na FB, niestety dzięki permanentnemu zbanowaniu mnie na pejsbuku za antybanderyzm postanowiłem więcej się z tym eskimoskim tworem Zuckerberga nie fraternizować i nie zakładać kolejnego konta.

  • lp
   lp :

   To z ciebie taki ptaszek? Żaden Polak nie urągał by akcji przypominającej o ludobójstwie swoich rodaków a skazanym przez po-pisiate rządy na zapomnienie. Dlatego zamilcz chachole i zmień swój avatar, bo hańbisz pamięć Króla niemalowanego, który gdyby żył dzisiaj to pokazałby wam gdzie wasze miejsce doncowe pomioty.

  • Gaetano
   Gaetano :

   Ta metoda nie zadziała. Było i wieje nudą. Rozgoryczenie spowodowane powolnym zwiększeniem świadomości Polaków odnośnie bestialskich, satanistycznych mordów ukr. rezunów widoczne aż nadto. Spróbujcie z rezunami czegoś nowatorskiego. Nie wiem, czy u “ruskich cienko z budżetem”, ważne jest, że trzymają te zwyrodniałe stada stepowych na krótkiej smyczy.
   A propos, kto wie, może dodanie do obrazka polskiego orła i krzyża spowodowałoby większą wiarygodność? Ogarnij ten wątek, smętny błaźnie.