Kolejny billboard o ludobójstwie na Wołyniu – tym razem pod Olsztynem [+FOTO]

W Dźwierzutach pod Olsztynem stanął kolejny billboard upamiętniający ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Będzie ich więcej.

Niedawno informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4, który ma uświadamiać Polakom i przyjeżdżającym do naszego kraju Ukraińcom prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Potrzebne środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Inicjatorka akcji Katarzyna Sokołowska mówiła wówczas, że jest to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja tego rodzaju.

Niedługo później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy, w tym jeden przy autostradzie A4, 5 o wymiarach 5 x 2,5 metra w dwóch miastach, a także dwa na prywatnych posesjach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czwartek pierwszy billboard z nowej serii stanął przy drodze krajowej nr 57 w miejscowości Dźwierzuty, pomiędzy Biskupcem a Szczytnem, około 20 km na wschód od Olsztyna, w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformowała Katarzyna Sokołowska, jest to inwestycja wieloletnia, gdyż konstrukcja billboardu znajduje się na prywatnej posesji. – Właściciel udostępnił ją dla tej szczytnej sprawy za darmo – dodaje. – Ci Państwo chcieli w ten sposób podjąć walkę z zakłamywaniem historii oraz upamiętnić wszystkich naszych Rodaków pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Zbiórka na kolejne billboardy wciąż trwa. Do tej pory w akcji wzięło udział ponad 120 osób. Zebrano 9,2 tys. złotych, czyli 80 proc. potrzebnej kwoty.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz