Kolejny billboard o ludobójstwie na Wołyniu – tym razem pod Olsztynem [+FOTO]

W Dźwierzutach pod Olsztynem stanął kolejny billboard upamiętniający ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Będzie ich więcej.

Niedawno informowaliśmy o wielkim billboardzie umieszczonym przy autostradzie A4, który ma uświadamiać Polakom i przyjeżdżającym do naszego kraju Ukraińcom prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Potrzebne środki zebrano w ramach internetowej zrzutki. Inicjatorka akcji Katarzyna Sokołowska mówiła wówczas, że jest to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja tego rodzaju.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Niedługo później uruchomiono akcję zbierania środków na kolejne billboardy, w tym jeden przy autostradzie A4, 5 o wymiarach 5 x 2,5 metra w dwóch miastach, a także dwa na prywatnych posesjach.

W czwartek pierwszy billboard z nowej serii stanął przy drodze krajowej nr 57 w miejscowości Dźwierzuty, pomiędzy Biskupcem a Szczytnem, około 20 km na wschód od Olsztyna, w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformowała Katarzyna Sokołowska, jest to inwestycja wieloletnia, gdyż konstrukcja billboardu znajduje się na prywatnej posesji. – Właściciel udostępnił ją dla tej szczytnej sprawy za darmo – dodaje. – Ci Państwo chcieli w ten sposób podjąć walkę z zakłamywaniem historii oraz upamiętnić wszystkich naszych Rodaków pomordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Zbiórka na kolejne billboardy wciąż trwa. Do tej pory w akcji wzięło udział ponad 120 osób. Zebrano 9,2 tys. złotych, czyli 80 proc. potrzebnej kwoty.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz