Redakcja „Wprost” przedstawiła swoje przewidywania co do przyszłego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wymienia 15 funkcji i osób.

„Wprost” wymienia byłego kandydata PiS na szefa „rządu technicznego” prof. Piotra Glińskiego jako przyszłego wicepremiera i ministra bez teki. Ministrem spraw zagranicznych miałby zostać Kazimierz Michał Ujazdowski, minister kultury i dziedzictwa narodowego w latach 2000-2001 i 2005-2006. Były szef Centralnego Biura Antyrokupcyjnego Mariusz Kamiński miałby zostać koordynatorem ds. służb specjalnych. Kamiński został przez sąd pierwszej instancji uznany za winnego przekroczenia uprawnień i nieprawomocnie skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności.

Ministrem edukacji narodwej miałaby zostać Elżbieta Witek dotychczasowa rzecznik partii. W roli ministra rolnictwa „Wprost” widzi Henryka Kowalczyka. Ministrem zdrowia ma zostać były szef Naczelnej Rady lekarskiej Konstatny Radziwiłł. Jako ministra administracji i cyfryzacji redakcja przewiduje Jarosława Zielińskiego. Na czele ministerstwa kultury i dziedzictwa narodwego miałby stanąć Jarosław Sellin rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka w latach 1998-1999 i członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 1999-2005. Ministrem pracy i polityki społecznej może zostać Elżbieta Rafalska. Jest natomiast niemal pewne, że ministrem obrony narodowej zostanie Jarosław Gowin minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2013. W roli ministra sprawiedliwości „Wprost” widzi Małgorzatę Wsserman, córkę koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie Kaziemierza Marcinkiewicza Zbigniewa Wassermana, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Minstrem infrastruktury miałby zostać Andrzej Adamczyk, a ministrem energetyki Piotr Naimski, wiceminister gospodarki w latach 2005-2007. W roli ministra skarbu wprost widzi Dawida Jackiewicza, a ministrem gospodarki i finansów ma zostać Paweł Szałamacha.

wprost.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz