WP: PiS nie będzie chciało startować z jednej listy z partią Gowina

W rozmowie z anonimowym współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego portal WP miał dowiedzieć się, że niezależnie od zachowania się Porozumienia w sprawie wyborów korespondencyjnych PiS nie będzie chciał startować ze wspólnej listy.

Według anonimowego współpracownika prezesa Prawa i Sprawiedliwości, politycy Porozumienia mają nie dostać się na listy Zjednoczonej Prawicy w następnych wyborach parlamentarnych – informuje portal WP.

Zdaniem polityka wspólne listy wyborczy partii Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina nie wchodzą już w grę. „Niezależnie od tego, co chłopaki zrobią w Sejmie w przyszłym tygodniu. Na każdym szczeblu w PiS-ie „gowinowcy” są skreśleni”.

Rozmówca Wirtualnej Polski przekazał również, że Porozumienie Jarosława Gowina nie otrzyma także pieniędzy z partyjnej subwencji. „Zjednoczonej Prawicy już nie ma, nawet, jeśli jeszcze jest”.

Jarosław Gowin komentował możliwość startowania z osobnych list w programie „Tłit”. „Uznaliśmy wspólnie z panem prezesem Kaczyńskim, że rok 2023, to jest przyszłość tak odległa, że powinniśmy sobie zostawić czas na decyzję, co do formuły dalszej współpracy po zakończeniu kadencji” – informował były wicepremier.

Polityk przekazywał, że brak zapisu w umowie koalicyjnej nie jest przyczyną różnicy zdań w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy wcześniej, dziennikarze Super Expressu dotarli do informacji wskazujących na to, że kierownictwo PO bierze pod uwagę możliwość wciągnięcia na swoje listy Jarosława Gowina i część jego ludzi – tych, którzy popierają sprzeciw Gowina w sprawie terminu wyborów prezydenckich – napisał w środę „Super Express” (SE). „Taki scenariusz jest brany pod uwagę” – czytamy.

Zdaniem gazety wiele wskazuje na to, że Gowin będzie usiłował wraz z 4 posłami Porozumienia zablokować plany Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące korespondencyjnych wyborów prezydenckich 10 maja. „Gowina łączy z opozycją sprzeciw wobec majowych wyborów korespondencyjnych. A ostatnie dobre spotkanie Budki z Gowinem dają początek wspólnej współpracy między obydwoma politykami. Prawda jest taka, że Gowin jest już skończony w obozie Zjednoczonej Prawicy. Widzi to Budka, który może wiele obiecać Gowinowi w zamian za utrącenie wspólnie z opozycją majowych wyborów” – pisze „SE”, cytując anonimowe źródło w PO.

Kresy.pl/WP.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz