Nieznani sprawcy zniszczyli cztery kapliczki na osiedlu Południe we Włocławku. Wyrzucono i porozbijano m.in. figury Matki Bożej.

O profanacji w poniedziałek rano poinformowała lokalny portal DDWloclawek.pl czytelniczka, zauważając podczas jazdy autobusem puste kapliczki przy ulicach Kapitulnej i Długiej. – Nie ma w nich figur Maryi, to coś dziwnego, niepokojącego. Moja pierwsza myśl była, że zabrano je do konserwacji, ale obie na raz? A dziś przecież 26 sierpnia, święto maryjne (Matki Boskiej Częstochowskiej – red.) – relacjonowała kobieta.

Reporter włocławskiego portalu postanowił sprawdzić doniesienia czytelniczki. Pod jedną z kapliczek odnalazł rozbitą na kawałki figurę Matki Bożej, przy drugiej figura Maryi została wyrzucona kilka metrów dalej. Dziennikarz wstawił figurę z powrotem do kapliczki.

Jak podaje portal DDWloclawek.pl, ks. prałat Sławomir Deręgowski, proboszcza parafii św. Stanisława na Południu, poinformował, że prawdopodobnie ostatniej  nocy rozbita została też figura z kolejnej kapliczki. W weekend sprofanowano również inny przydrożny obiekt sakralny w dzielnicy.

Sprawę zgłosiliśmy na policję, dziś figurki naprawiamy i modlimy się ekspiacyjnie przez cały dzień za tych nieszczęśliwych ludzi, którzy to zrobili, którym brakło umysłu i serca. To są szatańskie sprawy, dlatego idziemy pod krzyż – mówi ks. Deręgowski.

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o profanacji kościoła w Szczecinie.

DDWloclawek.pl / PCh24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply