Włochy: Nowa fala migracyjna. Prawie 1000 nielegalnych imigrantów w ciągu doby

Zanotowano nową falę migracyjną na włoskie wybrzeża: w ciągu doby przybyło prawie 1000 osób z Afryki.

Napływ nielegalnych imigrantów do Włoch znacznie się nasilił. Od początku roku do Włoch przybyło ponad 20 tys. migrantów. W ciągu ostatniej doby do kraju przybyło prawie 1000 osób – podał portal RMF FM w niedzielę, powołując się na włoską agencję informacyjną ANSA.

W niedziele po południu włoska Straż Przybrzeżna udzieliła pomocy kutrowi z około 600 imigrantami na pokładzie. Jednostka znajdowała się w odległości 170 mil morskich od wybrzeży Sycylii.

Wcześniej włoska Straż Przybrzeżna uratowała 221 migrantów z łodzi niedaleko brzegów wyspy Lampedusa.

80 innych imigrantów znajdowało się na dwóch innych łodziach.

Imigranci, którzy przybyli w niedzielę do wybrzeży Włoch, pochodzą z Wybrzeża Kości Słoniowej, Egiptu, Erytrei, Etiopii, Nigerii, Sudanu i Somalii

Niedawno włoski rząd powołał specjalnego komisarza w związku z kryzysem migracyjnym. Valerio Valenti, szef departamentu ds. wolności obywatelskich i imigracji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, będzie odpowiedzialny za procedurę przyjmowania migrantów w 14 regionach i dwóch autonomicznych prowincjach Włoch.

Włoski rząd ogłosił we wtorek stan wyjątkowy z powodu gwałtownego wzrostu liczby migrantów, którzy nielegalnie próbują dostać się na terytorium Włoch z Morza Śródziemnego. Stan wyjątkowy ma trwać sześć miesięcy i pozwoli na uruchomienie 5 milionów euro dla regionów najbardziej dotkniętych kryzysem migracyjnym na południu kraju.

Włochy od długiego czasu domagają się uruchomienia na poziomie UE systemu relokacji, który pozwoliłby przenosić część przybywających do Italii nielegalnych migrantów do innych państw członkowskich.

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply